החדש של מטה יהודה

אבישי כהן (58) נבחר ברוב קולות לכהן כראש מועצת מטה יהודה - המועצה המקומית הגדולה בארץ. כהן גבר ב-46 אחוז על יריבתו הילה מיוסט לנקרי שקיבלה 35 אחוז ואמר, "עשיתי הרבה תפקידים בחיי, אבל תמיד מטה יהודה הייתה המרכז והלב האמיתי"
חזן

הבחירות למועצה האזורית מטה יהודה היו מותחות, אך התוצאות היו ברורות: אבישי כהן ניצח ברוב קולות וקיבל את כיסא הכבוד של המועצה. כהן יחליף את ניב ויזל, ראש המועצה היוצא שהודיע על סיום תפקידו מספר חודשים לפני הבחירות שהיו אמורות להתקיים בסוף אוקטובר 2023 ונדחו, עקב המלחמה.

המלחמה טרפה את הקלפים, וכך גם נראו הקמפיינים של המועמדים לראשות המקומית מטה יהודה. אבישי כהן, שנאלץ להתמודד לראשות בתקופה כל כך מורכבת אמר שפרוץ המלחמה עשה לו משהו ברמה האישית,  "אני חושב שכולנו השתנינו אחרי היום הזה", הסביר בכאב ואמר מדוע בחר בקמפיינים עם שיח חיובי ולא שלילי, "לקח מרכזי שלמדתי מאירועי אותה שבת וכל מה שקדם לה, זהו הדיבור והשיח שכל אחד ואחת מאיתנו אחראיים לו". כהן גדל בבית עם ערכים של נתינה, אדיבות ופעילות למען הכלל. אביו בנימין כהן, היה פוליטיקאי ועמד בראשות מועצת מטה יהודה במשך 14 שנים וממנו הוא ספג את הרצון להוביל ולשרת את הציבור, גם אם "לפעמים זה בא על החשבון האישי", אמר כהן.

רימון
אבישי כהן, המועמד הנבחר לראשות בימיו הראשונים במועצה

"כשהחלטתי לרוץ ידעתי שאני רוצה מטה יהודה מאוחדת. לא פעם בחוגי הבית, כשעולות טענות (ואף צודקות) על רמת השירותים הנוכחיים של המועצה, אני טורח לאזן את הדברים ולהזכיר גם את העשייה החיובית"

כהן סלל את דרכו הפוליטית באופן בו הוא האמין. הוא כיהן כמנכ"ל עיריית טירת הכרמל, מנכ"ל חברת יפה נוף ומנכ"ל נמל אילת. שימש כמג"ד חי"ר במילואים. ורגע לפני הבחירות המקומיות החליט להתפטר מתפקידו האחרון כמנכ"ל עיריית טירת הכרמל כדי להגיש את מועמדותו לראשות מטה יהודה. אל כהן פנו אנשי סיעה ו-8 ראשי מושבים במועצה האזורית מטה יהודה והעניקו לו את תמיכתם בבחירות הקרובות. מה שחיזק אותו שהצעד שביצע היה הנכון ביותר.

כעת אחרי בחירתו לראשות מטה יהודה, כהן מתכנס ומשתף איך עברה עליו תקופת הבחירות בייחוד בזמן מלחמה, על השינויים שחלו בו מאז אותה השבת השחורה, על כך שהתגייס בשירות המילואים להילחם למען המדינה ואיך הכל השפיע על חייו, על הבחירות והמסעות הרבים בהם החליט לקח חלק בחודשים האחרונים.

איך המלחמה השפיעה עליך באופן אישי?

"היום בו פרצה המלחמה, הייתי בבית במושב נס הרים עם המשפחה שלי. אחרי חג בו אירחנו בסוכה מאות אנשים", שיתף. "האזעקות באזור והדי הפיצוצים, הבהירו לי מיד שאנחנו באירוע מסוג אחר. גם הטלוויזיה והאינטרנט נפתחו באותה השבת ולמחרת כבר עליתי על מדים", נזכר. "אני סא"ל במיל' ומשמש כקצין אג"ם של אוגדת איו"ש. גזרה חמה בימי השיגרה, עם פיגועים שלא תמיד מקבלים דיווח תקשורתי. המלחמה בדרום העצימה את המתח בגזרה וצה"ל נדרש לתכנן כוחות ולתכנן את הפעלת הכוח בגזרות השונות, בהרבה מחשבה שנסמכת על פרמטרים רבים, אזרחיים וצבאיים. מאז אותו היום ועד לסוף ינואר הייתי כל כולי בניהול המערכה בחזית הזו והראש עדיין חושב על החיילים והחיילות שעזבו הכל ונלחמים למען ביטחוננו. הם הגיבורים האמיתיים".

כהן בשירות המילואים. התגייס גם במלחמה

"כאיש שהתעסק בביטחון לא מעט שנים, ברור לי שכל יישוב הוא אתגר בפני עצמו ויש להסתכל על הצרכים של כל יישוב בנפרד. חלקם צמודים וקרובים מאד לקו הירוק. אני מאמין שאבחר להוסיף מגוניות, אדאג להשמשת מקלטים או תחזוק הגדרות, מערכות הכריזה והוספת מצלמות ואמצעי התראה אחרים וכמובן- כיתות הכוננות"

איך המלחמה השפיעה על קמפיין הבחירות? איך הצלחת לשלב?

"אני חושב שכולנו השתנינו אחרי היום הזה וזו לא קלישאה", הסביר כהן. "פעלתי בכל המסגרות ליצור שיח מאחד, חיובי. הכי קל היה לנהל מסע בחירות מכפיש, רדוד. יש אנשים שהסגנון הזה מתאים להם- לא לי. זה התגבר אצלי מאז ה-7 באוקטובר- ליצור מצב שבו מדברים עשייה חיובית למען שיפור החיים שלנו ביחד. כשהחלטתי לרוץ ידעתי שאני רוצה מטה יהודה מאוחדת. לא פעם בחוגי הבית, כשעולות טענות (ואף צודקות) על רמת השירותים הנוכחיים של המועצה, אני טורח לאזן את הדברים ולהזכיר גם את העשייה החיובית. לא הכל שחור, אולי זה לא פופולרי שאומר זאת מועמד שבא להחליף ראש מועצה מכהן, אני חושב שיושרה חשובה לאין שיעור מתפקיד כלשהו. אם יש לנו לקח מרכזי ללמוד מאירועי אותה שבת וכל מה שקדם לה, זהו הדיבור והשיח שכל אחד ואחת מאיתנו אחראיים לו".

בעקבות המלחמה והמצב הבטחוני, איך אתה מתכנן להגן ולשמור על התושבים?

"כאיש שהתעסק בביטחון לא מעט שנים, ברור לי שכל יישוב הוא אתגר בפני עצמו ויש להסתכל על הצרכים של כל יישוב בנפרד. חלקם צמודים וקרובים מאד לקו הירוק. אני מאמין שאבחר להוסיף מגוניות, אדאג להשמשת מקלטים או תחזוק הגדרות, מערכות הכריזה והוספת מצלמות ואמצעי התראה אחרים וכמובן- כיתות הכוננות. אני רוצה שננסה לשמור על הפסטורליות של מטה יהודה, אך אנו חייבים להיות ערוכים לכל תרחיש. יש מלחמה והיא קורית גם בגזרות שלנו. רמת בטחון אישי במושבים הוא הכרח עליו דיברתי גם לפני אוקטובר", הדגיש כהן. "זהו צורך בסיסי לכל אדם. גם ללא טרור ישנה עליה מידי שנה ברמת הפשיעה הפלילית שמחייבת אותנו לפעולה בנושא".

המליאה הראשונה בראשותו של כהן

"כל החיים שלי גדלתי על ערכים של נתינה, אדיבות ופעילות למען הכלל. לפעמים זה בא על חשבון האישי. עשיתי הרבה תפקידים בחיי, אבל תמיד מטה יהודה הייתה המרכז, הלב האמיתי. אני פה לטווח הרחוק ואני גם יודע שבחמש שנים אי אפשר להספיק את כל החזון שיש לי למטה יהודה"

ובזמן המלחמה מערכת הבחירות המשיכה והתחממה, מה דעתך על זה?

"אני מאמין שלכל המתמודדים יש לב טוב וכוונות טובות, ותמיד לפני שעת השין כולם נעמדים על הקווים ומחממים מנועים. יחד עם זאת אני באמת מאמין שהניסיון שאני מביא איתי מתפקידיי הקודמים הוא הדבר היחיד שייתן מענה לתושבים בראשותי. מטה יהודה לא יכולה בשעה הזו להקל ראש ולהציב מועמד ללא ניסיון ניהולי מוכח, ללא ניסיון בראייה רחבה למען הכלל, בניהול מערכות רחבות היקף. אני מעדיף להתרכז בהכרת הטוב ובראיית הטוב ולהשתדל לעשות את המקסימום שלי".

מה דעתך על השמועות שאת עסקן וכי השירות הציבורי במטה יהודה הוא רק תחנה בדרך?

"שיש להם חוש הומור בריא ואני מחבב את זה", חייך. "אבא שלי היה ממקימי נס הרים ויו"ר המועצה הראשון. כל החיים שלי גדלתי על ערכים של נתינה, אדיבות ופעילות למען הכלל. לפעמים זה בא על חשבון האישי. עשיתי הרבה תפקידים בחיי, אבל תמיד מטה יהודה הייתה המרכז, הלב האמיתי. אני פה לטווח הרחוק ואני גם יודע שבחמש שנים אי אפשר להספיק את כל החזון שיש לי למטה יהודה – מבחינת קיימות ואיכות סביבה, מבחינת שיפור תשתיות ותחבורה, מבחינת חינוך ותעסוקה ועוד. כל עוד התושבים יבחרו בי- אני כאן כדי להישאר!".

ממשיך את דרכו של אביו, שכיהן במשך 14 שנה במועצה

"אין כבוד יותר ראוי מבן שממשיך את דרכו של אביו. אבי היה איש שניהל את המועצה במשך 14 שנים, ייסד את אחד היישובים היפים –  נס הרים, ושמר תמיד על צניעות ודיבור בגובה העיניים. בכל תפקידי הניהול שביצעתי היה זה אבי שעמד לנגד מולי ובדרכו הלכתי"

מה המשמעות עבורך לשבת בכיסא עליו ישב אביך בעבר?

"אין כבוד יותר ראוי מבן שממשיך את דרכו של אביו. אבי היה איש שניהל את המועצה במשך 14 שנים, ייסד את אחד היישובים היפים –  נס הרים, ושמר תמיד על צניעות ודיבור בגובה העיניים. בכל תפקידי הניהול שביצעתי היה זה אבי שעמד לנגד מולי ובדרכו הלכתי. אני רואה את המורשת שהוא הותיר במטה יהודה כיעד לשמור עליו ולהשריש בתושבי המקום שיתגאו לומר: 'אני ממטה יהודה'".

השבוע (יום שלישי) התקיימה המליאה הראשונה בכהונתו של אבישי כהן. חברי המליאה נשבעו אמונים ואושר פה אחד שיבוצים בוועדות המבטיחות את תפקודה השוטף של המועצה. בנוסף במליאה אושר פה אחד מינוי של שתי סגניות: אסנת וורטמן-ברוכים ואפרת טובול. כמו כן, חיים עוקשי קיבל תקפיד סגן ללא שכר.

במעמד המליאה עדכן כהן כי "תקציב הוועדים יוגדל ויותאם לשנה הקרובה ותכנית הקמת התשתית בכפרים הערביים תקודם באופן מידי.

העובדים והעובדות נפרדים מניב ויזל, ראש המועצה היוצא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

פרידה בהמשכים

ראשת העירייה היוצאת, ד"ר עליזה בלוך קיימה אירוע פרידה במועדון החירשים שהקימה במהלך הקדנציה

הצעה מהסרטים

אגם מלכה, ביתה של דפנה ומתי מ"מרכז הגבס" קיבלה הצעת נישואים מבן זוגה חיים גבאי האלוף, שהפתיע אותה

נופש בתאילנד

נאור סעדון המלך, גורם ללכלוכית לקנא כל שנייה כשהיא רואה אותו מבלה ונהנה לו אי שם בחופי תאילנד

מטיילים בטבע

אושרת כהן ואשר רביבו המתוקים, נצפו בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהם מבלים כזוג אוהב בטבע

נזכור ולא נשכח

חצי שנה בדיוק עברה מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" והטבח הנורא בדרום | חצי שנה בה נאספו ונערמו תמונות ושמות של תושבים שנרצחו, נהרגו ונחטפו. תושבים שהקריבו את גופם ונפשם למען מדינתנו | מערכת "שוס הדרך" לא שוכחת ועומדת דום לזכר התושבים. נזכור אתכם לעד

גוזלן לגרינברג: "חוששים שתתעלם מצרכי התושבים"

יו"ר סיעת בית שמש מאוחדת דודי גוזלן מביע חשש של 43 אחוז מתושבי העיר, "תחושתנו היא שאינך מעוניין לתת דריסת רגל לאלו שלא בחרו בך או סגרו עמך דיל" | גרינברג, ראש העירייה הנכנס הגיב, "ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו מדברים בעד עצמם ומוכיחים כי הצהרתו גרינברג היא תפיסת עולמו"

נשבעו אמונים

מועצת עיריית בית שמש יוצאת לדרך: גרינברג הצהיר ביום רביעי האחרון אמונים ונכנס רשמית לכהונתו כראש עיריית בית שמש | לצידו הצהירו אמונים 25 חברי מועצה, מתוכם 14 חברי מועצה חדשים

המתכון של השף: קציצות טופו ברוטב אדום

מחפשים משהו מקורי לנגב עם הבייגל שהכנתם? | הנה מתכון קל וטעים להתנסות בו עם טופו - סיר קציצות ביתי ברוטב אדום לארוחה משפחתית. ההמלצה שלנו – להגיש עם אורז או פסטה או בייגל

המתכון של אושרת: בייגל רבותי בייגל

מה אתם אוהבים יותר - בייגלה ירושלמי או בייגל אמריקאי? ומה ההבדל בניהם? | פשוט מאוד - בייגלה ירושלמי הוא אוכל רחוב מובהק, בצורתו דומה לצורת אליפסה, מצופה שומשום ומוגש עם זעתר ומהווה נשנוש או ארוחת דרך ולעומתו, הבייגל האמריקאי השמנמן מוגש כארוחה עם סלט ביצים, סלמון וגבינה, ירקות ושאר תוספות | מוכנים להתנסות בהכנת בייגל?

מחזק קשרים: גרינברג נפגש עם יו"ר וועד עובדי העירייה

בשבוע שעבר התקיימה פגישה מקצועית וראשונה בין ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג לבין יו"ר וועד העובדים בעירייה, ישראל פרץ | גרינברג אמר: "אני מכיר את ישראל ויודע עד כמה המחשבה על העובדים בראש דאגותיו. יחד נפעל לקדם את כל האתגרים העומדים לפתחנו"

גרינברג למשטרה המקומית: "ביטחון התושבים עבורי הוא מעל לכל"

ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג נפגש לאחרונה עם מפקד תחנת המשטרה | המטרה: לשקף את מרכיבי הביטחון והאתגרים העומדים על הפרק | גרינברג הדגיש כי יש חשיבות בשיתוף הפעולה בשגרה ובחירום עם המשטרה

נערכים לפסח: ראש העירייה נפגש עם מפעילי התחבורה בעיר

גרינברג קיים מפגש היערכות לקראת חג הפסח המתקרב ובא עם מפעילי התחבורה הציבורית בעיר. "תנופה" ו"בית שמש אקספרס" | ראש העירייה הדגיש בפניהם את החשיבות לתגבור קווים בערבי החג ושבתות, וכן במוצ"שים לטובת תושבי העיר

מינוי חדש בעירייה: אוהד שגב מונה לתפקיד המנכ"ל

ראש העירייה שמואל גרינברג הודיע לאחרונה על מינויו של אוהד שגב, לתפקיד מנכ"ל העירייה | שגב בעל ניסיון רב, היה מנכ"ל עיריית עכו, קידם פרויקטים משמעותיים ולאחר מכן הפך למנכ"ל חיפה

איחוד הצלה: הצילו אדם שנעקץ על ידי יתוש

צעיר בן 21 מבית שמש, פיתח תגובה אלרגית לאחר שעקץ אותו יתוש |מתנדבי איחוד הצלה קיבלו קריאה והגיעו למקום. שם הם טיפלו בצעיר בעזרת מזרק אפיפן ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים להמשך טיפול רפואי

גניבה ברחוב: קטין גנב מאישה 10 אלף שקל

נער קטין מבית שמש גנב מעטפה על סך 10 אלף שקל, מאישה ששהתה בחנות בעיר ביתר עילית | האישה הגישה תלונה במשטרה, ואיתרה את הנער כשהכסף נתפס בביתו

דילוג לתוכן