מכל הלב: ארגון "עזרת אחים" נרתם לסיוע למפוני העוטף והצפון

קו סיוע ייעודי ומערך סיוע לחינוך המיוחד: בעזרת אחים בעיר בית שמש ממשיכים גם בימים אלה את מערך הסיוע בעקבות המלחמה | והפעם: מועדוניות של "עזרת אחים" יתמכו במוסדות החינוך המיוחד בכל הארץ | יו"ר הארגון: "זוהי זכות עצומה לסייע"
בן הרוש

ארגון "עזרת אחים" בעיר בית שמש, בראשותו של היו"ר ואיש החסד הרב אברהם קאפ ממשיכים גם בימים מימים אלה את המערך האדיר שהקימו עם תחילת המלחמה וזאת בכדי לסייע להמונים שפונו מיישובי הדרום והצפון, לצד עזרה מתמשכת לרבים אשר נקלעו לקשיים כאלה ואחרים בעקבות מצב הלחימה המתמשך.

הפעילות מתבצעת במספר מישורים, הן במישור המקומי באמצעות אירוח משפחות על ידי תושבי בית שמש והסביבה, וכן בהפעלת מועדוניות לילד המיוחד בשעות פתיחה מורחבות באופן יומיומי, כולל קליטה של ילדים מיוחדים ממשפחות שפונו מיישובי הגדר, ומצאו מקלט זמני בבית שמש ובסביבתה.

עידן מערכות

ארגון "עזרת אחים" באמצעות מטבח החסד שלו, פועל גם לחלוקת ארוחות מבושלות למשפחות של פליטי הדרום המתארחות בבית שמש ובסביבתה, לצד המשך הפעילות השגרתית של המטבח שהוקם בתרומת משפחת שטיינמץ, לע"נ הוריהם דוד וחנה, ושמוציא מדי יום מאות רבות של מנות מזון מבושלות לטובת משפחות המתמודדות עם חולי או אשפוז של אחד ההורים או בני המשפחה האחרים.

בנוסף פועל הארגון בהגשת סיוע ישיר לחזית הלחימה, כולל פינוי של משפחות מקו העימות, באמצעות צי האמבולנסים ורכבי ההסעות של "עזרת אחים", והן בחלוקת ארוחות חמות ו'ערכות פינוק' ללוחמים בשטחי הכינוס ובמחסומים.

אחד הדברים היותר מיוחדים, הוא נושא החינוך המיוחד. גם בימים שבהם מוסדות החינוך המיוחד שבתו בכל הארץ, המועדוניות של "עזרת אחים" המשיכו לפעול ואף הגבירו את הפעילות ביתר שאת, תוך הוספת שעות עבודה יומיות, על מנת להעניק לילדים המיוחדים תחליף לשעות הלימוד שהפסידו במוסדות הלימוד הרשמיים. המועדוניות מתופעלות על ידי צוות של מתנדבות, כשלמועדונית של הבנים הבוגרים יש צוות של מתנדבים מסורים ויקרים, שנותנים את כל כולם למען הילדים המיוחדים, ובימי חירום בכל כפליים לעומת ימי השגרה.

הארגון אף פותח את שעריו ומזמין אנשים מכל רחבי הארץ, לקחת חלק ולסייע לפעילות. בתרומה של 1,500 שקלים ניתן לממן רכישה של ערכת מיגון למתנדבים הפועלים בחזית, בתרומה של 30 שקלים אפשר לממן ארוחה חמה למשפחה שלמה, ובתרומה של 5,400 שקלים ניתן לממן משלוח של רכב מלא במזון ומיני מתיקה לטובת תושבי קו העימות והחיילים.

מעבר לכך הארגון הקים קו טלפוני ייעודי לשם זורמים המוני פניות בנושא עזרה וסיוע בעקבות מצב המלחמה. מדובר בשלוחה ייעודית שנוספה לקו של הארגון אשר פועל במהלך השנה כולה בכדי לסייע להמוני פניות ובקשות שזורמות לארגון החשוב.

בעיר בית שמש מציינים לשבח את ארגון "עזרת אחים" אשר היו הראשונים מיד ים תחילת המלחמה להקים מערך למען החינוך המיוחד בכדי שהמועדוניות ימשיכו להתקיים כסדרן למרות הקושי והחשש. מדובר בפעילות יוצא דופן אשר מקיים מועדוניות לילדי החינוך המיוחד גם בימי חירום שכאלה.

עוד מציינים בעיר כי הארגון היה הראשון לצאת ולסייע להמונים אשר נפגעו בעקבות המלחמה, הן מקרב תושבי העיר והן תושבים מן הדרום ומן הצפון שפונו מבתיהם בעקבות הסכנה. מעבר לכך, בארגון אף יוצאים לשטחי כינוס בדרום ובצפון מתוך מטרה לסייע ללוחמים הרבים.

בארגון "עזרת אחים" ציינו כי הם מודים לכולם על ההתגייסות למען מפעלות החסד ולמען הסיוע העצום שהם מעניקים לאלפי אנשים מקרב תושבי בית שמש ומקרב שאר הערים. במסגרת הפעילות אף מגיעים מתנדבים רבים למרכז הארגון בבית שמש בכדי לסייע במפעלות החסד.

הרב אברהם קאפ, יו"ר הארגון ציין כי, "מהרגע שפרצה המלחמה שמתי לעצמי מטרה לסייע להמונים ללא הפסקה של רגע. בעיקר המשכנו את הסיוע למען החינוך המיוחד בכדי שזה יתפקד גם בימי חירום. אנו רואים בכך סייעתא דשמיא וזכות אדירה לעזור ולסייע לכולם. תקוותי שנדע ימים שקטים ורגועים יותר".

תמונה: הארגון ממשיך בעשייה למען עם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

גיוסה לצו 8

לינוי כהן התותחית, נתפסה בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהיא מגויסת בצו 8 ללחימה "חרבות ברזל"

ממשיך בכל הכוח

יגאל חזן, האלוף! לא מפסיק להפתיע אותנו – גם השבוע הוא פינק מעל אלף חיילים שיצאו מעזה

גאווה ענקית

אמיר סחראי, תושב העיר, הבעלים של חברה "תכל'ס שיווק" התגייס למילואים ולוחם מכל הלב בלב עזה

מרגש

רז הרשקו זכתה במדליית ארד בטוקיו והקדישה את הזכייה ליונתן גוטין ז"ל, ג'ודאי עבר וחלל צה"ל שנפל ב-7.10

אלופה!

מרים סלם, תושבת העיר ומעצבת שמלות ארגנה לאחרונה תרומות של מבחר הלבשה תחתונה וציוד ללוחמים

יצא לרקוד, ונחטף

אליה כהן (26) תושב צור הדסה, נחטף מתוך המיגונית הסמוכה לקיבוץ רעים אחרי שבילה בפסטיבל "נובה" יחד עם בת זוגתו, זיו וזוג חברים | אליה נחטף על ידי החמאס, זיו ניצלה וזוג החברים נרצחו | כעת אחרי שחרור חלק מהחטופים, אימו סיגלית מבקשת להתפלל להשבתו ולא לשכוח אותו ואת שאר החטופים

המתכון של השף: מאפה שושני תפוחים

מאפה חגיגי, מרשים וקל להכנה במיוחד לעונת החורף המפתיעה שהגיעה אלינו בחטף | שילוב של תפוחים, דבש וגבינה שיוצר מאפה טעים במיוחד שגם קל מאוד להכין. מתכון שיהפוך לקלאסיקה

המתכון של אושרת: בצל ממולא ברוטב רימונים

הבית שלי מתחלק ל-2: חציו אוהב ממולאים מתקתקים ומכורמלים וחציו השני אוהב ממולאים חמצמצים | תכינו.. תטעמו.. תשפטו ותחליטו # בתיאבון!

חג בטוח: הנחיות בטיחות באש לחג החנוכה

מערך ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה של כבאות והצלה לישראל פרסם לאחרונה הנחיות לבטיחות בחג החנוכה | כשהמטרה: לשמור על החיים ועל הרכוש

חורף חם: נפתחה האופציה ליהנות מפעילויות לכלל בתושבים

ממוזיקה ועד לאטרקציות ספורט: רשת המרכזים הקהילתיים מובילה בימים אלו פעילויות מגוונות לכלל תושבי העיר, בכל הגילאים | סגן ומ"מ ראשת העירייה, משה שטרית אמר: "נמשיך למצוא את השילוב העדין בין תקופת המלחמה לבין הצורך הברור באירועים ובפעילויות"

חזרה מהשבי: עמית סוסנה, במקור ממושב צלפון

עמית סוסנה (40) במקור ממושב צלפון נחטפה ב-7 לאוקטובר מביתה בכפר עזה בו היא גרה לבד ושוחררה בשבוע שעבר מהשבי | עמית התחבאה בארון וניסתה להימלט מהמחבלים, אך לבסוף נחטפה | כעת אחרי שחזרה 55 ימים מהשבי, המשפחה אמרה: "הסיוט נגמר"

מסוכן: מכולה, עלתה באש במושב מחסיה

בשעות הצהריים, הגיע דיווח לכבאות והצלה בבית שמש על פריצת שריפה במכולה במושב מחסיה | שלושה צוותי לוחמים יצאו לדרך, כדי להשתלט על מוקד השריפה | לא אותרו נפגעים

מפחיד: תושב העיר יידה אבנים על אוטובוס ופצע את הנהג

תושב העיר, בן 16 בלבד יידה אבנים לעבר אוטובוס בעקבות סכסוך עם הנהג בכביש | הוא גרם לנזק לשמשת האוטובוס שהתנפצה וגרמה לפציעת הנהג, ונעצר על ידי שוטרים | נהג האוטובוס נפצע באורח קל וטופל במקום בידי גורמי רפואה. החשוד יובא להארכת מעצר

טרגדיה: מורה ומנהלת מבתי ספר בעיר נרצחו בפיגוע הירי

מרת חנה איפרגן (67) הי"ד הייתה מנהלת בית ספר בית יעקב "בנות הדסה" בבית שמש | ליביה דיקמן (24), הייתה מורה בבית ספר בית יעקב "דרך אמונה" ברמה ג' והייתה בהיריון מתקדם | השתיים נרצחו בפיגוע בכניסה לירושלים בחמישי האחרון, כשהן מחכות לאוטובוס שיוביל אותן לעבודתן בבית שמש

מטה יהודה: ראש המועצה ביקר את המפונים במלונות

לאחרונה התקיים סיור וביקור בבתי המלון ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה בהם שוהים המפונים מהדרום והצפון | הוועדה לפניות הציבור של כנסת ישראל וראש מועצת מטה יהודה, ניב ויזל הגיעו לסיור במטרה ללמוד את הפערים ולהתגבר עליהם

מטה יהודה: התקיים ערב קהילתי בנושא אלימות למפונים מהדרום

המועצה האזורית מטה יהודה, בשיתוף אגף הרווחה, מעמד האישה והממונה על הטרדות מיניות עפרה בטאט, קיימו לאחרונה ערב קהילתי בנושא אלימות כלפי נשים | הערב התקיים במלון יד השמונה ואליו הוזמנו תושבי ותושבות המועצה ומפונים מהדרום המתגוררים במלונות

דילוג לתוכן