סוף סוף: הוגש כתב אישום נגד המחבלים שרצחו את גולב ז"ל

השבוע הוגש כתב אישום נגד שני המחבלים שרצחו את ויצ'סלאב גולב הי"ד - תושב העיר בית שמש, וניסיון רציחת אזרחית ישראלית נוספת בגין עבירה של גרימת מוות בכוונה בפיגוע בצומת הכניסה לאריאל שבשומרון
עידן מערכות

השניים עצורים עד לתום ההליכים: תביעה צבאית הוגשה לאחרונה ובה הוצגו שני כתבי אישום חמורים נגד הפלסטינים שביצעו עבירה של גרימת מוות בכוונה, בגין רציחתו של ויצ'סלאב גולב הי"ד – תושב העיר בית שמש, וניסיון רציחת אזרחית ישראלית נוספת, בפיגוע בצומת הכניסה לאריאל שבשומרון.

לפי עובדות כתב האישום, הנאשמים החליטו לבצע פיגוע רצחני ורכשו נשק וכלי רכב למימוש תוכניתם הזדונית. הנאשמים החליטו לבצע את הפיגוע בעמדת השמירה בכניסה ליישוב אריאל, במהלך שעות הלילה בסוף השבוע, מאחר שסברו כי בדרך זו יוכלו לממש את זממם בצורה המיטבית ולהימלט מהמקום.

חזן

ביום 29 באפריל הגיעו הנאשמים לעמדת השמירה באריאל בעודם מצוידים בשני כלי נשק מסוג קרלו וירו מספר כדורים לעבר ויצ'סלאב ולעבר ארוסתו במטרה לגרום למותם.

כמו כן, התביעה הצבאית הגישה כתב אישום כנגד אחיו של אחד המחבלים, המייחס לו עבירה שעניינה אי מניעת הפיגוע הרצחני וכן מתן מקלט עבור שני המחבלים, יחד עם הגשת כתבי האישום, נעצרו הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

עדכון של הרגע האחרון: שר הביטחון גנץ הורה לצבא לעצור את המבצע שתוכנן להריסת ביתו של המחבל מהפיגוע באריאל שרצח את תושב העיר ויצ'סלאב גולב הי"ד, הסיבה: להרגיע את השטח בכדי לרצות את נשיא ארה"ב ביידן בעת ביקורו בישראל.

תמונה: ויצ'סלאב גולב ז"ל | צילום: פרטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

דילוג לתוכן