נשבעו אמונים

מועצת עיריית בית שמש יוצאת לדרך: גרינברג הצהיר ביום רביעי האחרון אמונים ונכנס רשמית לכהונתו כראש עיריית בית שמש | לצידו הצהירו אמונים 25 חברי מועצה, מתוכם 14 חברי מועצה חדשים
נטלי נקש

ישיבת הפתיחה של מועצת העיר בית שמש והצהרת האמונים של ראש העירייה וחברי המועצה התקיימה ביום רביעי האחרון, באולם אשכול פיס בעיר. לצד חברי המועצה הנרגשים, השתתפו באירוע מנכ"ל העירייה, בכיריה ובני משפחות הנבחרים.

ראש העירייה שמואל גרינברג אמר בפתחה של הישיבה: "אנו עומדים בפתחן של חמש שנים בהן נפתח את העיר, את המרחב הציבורי שבה, את החינוך, את התחבורה, את הניקיון, את התרבות ואת כל תחומי החיים. הבחירות הסתיימו, עכשיו הגענו לעבוד".

עידן מערכות

בישיבת המליאה החגיגית שהתכנסה הערב, השתתפו ראש העירייה שמואל גרינברג, שר השיכון יצחק גולדקנופף, שר במשרד החינוך חיים ביטון, יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, שר ירושלים ומסורת מאיר פרוש, סגן שר החקלאות משה אבוטבול, סגן שר התרבות והספורט יעקב טסלר, חבר הכנסת יעקב אשר, ראש עיריית ב"ב חנוך זייברט, ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, ראש מועצת קריית יערים, יצחק רביץ ראש מועצת רכסים יצחק רייך, חברי כנסת, חברי מועצת העיר היוצאים והנכנסים, מנכ"ל העירייה ומנהליה.

הציבור שבחר בגרינברג הגיע לתמוך

שמואל גרינברג אמר בנאומו:

"בית שמש היא העיר המתפתחת ביותר בישראל, בית שמש תממש את הפוטנציאל התעסוקתי שלה. הפיתוח יעשה תוך הקפדה על שמירת הטבע, נגדיל את ההכנסות כדי שנוכל לפנות משאבים להשקעה בעיר. אני מתכוון גם לא להרפות מעולם התחבורה. תפקידו של ראש העירייה להיות היזם של העיר"

במסגרת הישיבה, הצהירו ראש העירייה וחברי המועצה אמונים ומונו מ"מ וסגני רה"ע וסמכויות הואצלו לחברי המועצה השונים. מצורפים בזאת רשימת חברי המועצה ותחומי האחריות שלהם:

שמואל גרינברג – ראש העירייה, שמעון גולדברג – סגן ומ"מ ראש העירייה, יו"ר ועדת תכנון ובנייה, מחזיק תיקי הנדסה, ארנונה ונוער. יצחק אלמליח – סגן ומ"מ ראש העירייה, מחזיק תיק החינוך ומטה בינוי. חנוך דרנגר – סגן ראש העירייה, מחזיק תיק שפ"ע וממונה מתנ"סים. ישראל סילברסטין – סגן ראש העירייה ומחזיק תיקי כוח אדם, מחלקת צעירים חרדי, הרשות לביטחון קהילתי ותוכנית 360. משה שטרית – משנה לראש העירייה, מחזיק תיקי רישוי עסקים, ספורט, תרבות ואירועים. מוטי לייטנר –  משנה לראש העירייה, מחזיק תיקי ביטחון, תרבות קהילות צעירות וספורט מגזר חרדי. רינה הולנדר – משנה לראש העירייה, מחזיקת תיקי מעמד האישה, מורשת ישראל וספריות עירוניות. שלמה ברילנט – משנה לראש העירייה, מחזיק תיק הרווחה. חיים זמורה – ממונה פרויקטים קהילתיים. קלמן היימן – מחזיק תיק ח"ן חרדי. אהרון כהן – מחזיק תיק מורשת המזרח ויו"ר ועדת מכרזים. שמואל חזן – מחזיק תיק מבני דת. עדן בן שטרית – מחזיק תיק מנהלות שכונתיות. ישעיה וייסמן – יו"ר ועדת הקצאות, מחזיק תיקי פיתוח כלכלי, תעסוקה ותרבות חרדית.  אברהם נחמן פרנקל – ממונה החברה הכלכלית ומחזיק תיק התחבורה. שלום אדרי – ממונה מנהלת העיר הוותיקה והתחדשות עירונית. צבי ווליצקי – מחזיק תיקי תיירות קשרי חוץ ואיכות הסביבה. מאיר שכטר – מחזיק תיקי כספים ורכש, חינוך בלתי פורמלי וממונה מי שמש. יהושע בוקסבוים – ממונה תרבות מגזר חסידי. יונה קאופמן – מחזיק תיקי בריאות, עלייה וקליטה.

חברי האופוזיציה: דודי גוזלן, ישראל גטאצ'ו בוגלה, תמי זוסמן, נתי גבאי.

ראש העירייה שמואל גרינברג אמר בנאומו: "הישיבה מתקיימת ביום ה- 180 משמחת תורה. מערכה שגבתה קורבנות רבים, מלחמה שגבתה 13 קדושים מתושבי עירנו, נישא תפילה ליושב במרומים שנאמר לצרותינו די. בית שמש היא העיר המתפתחת ביותר בישראל, בית שמש תממש את הפוטנציאל התעסוקתי שלה. הפיתוח יעשה תוך הקפדה על שמירת הטבע, נגדיל את ההכנסות כדי שנוכל לפנות משאבים להשקעה בעיר. אני מתכוון גם לא להרפות מעולם התחבורה. תפקידו של ראש העירייה להיות היזם של העיר. לספק את כל צרכי העיר. הידברות היא הדרך שדרכה נקדם את העיר, חברי המועצה יהיו שותפים לקבלת ההחלטות. הבחירות הסתיימו הגיע העת לעבוד. תודה רבה והצלחה בית שמש".

עוד נשאו דברים בישיבה החגיגית יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, שר ירושלים ומסורת, מאיר פרוש והשר במשרד החינוך, חיים ביטון.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני: "אנחנו שמחים על כך שכולם יהיו כאן יחד. שתהיה אחדות. אנחנו עומדים בתקופה קשה עם גזרות קשות. אני יושב כל יום עם משפחות החטופים. אני יושב עם נציגי הצפון כדי לקבוע פיצויים. זה קשה מנשוא. כאן בבית שמש כולם הולכים לפעול יחד. מרן הרב שך בדבריו דיבר על רחוב אלנבי ולא על רחוב רבי עקיבא. מרן הרב שך חינך אותנו לדאוג לכולם וכך יעשה שמואל בתפקידו כראש העירייה".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "אין לי ספק שתצליח להצעיד את העיר קדימה מבלי לקפח אף אחד. אין לי ספק שזה יהיה מתוך אחדות. משרד הבינוי והשיכון בראשותי לשרותכם בכל נושא. עלו והצליחו".

שר ירושלים ומסורת, מאיר פרוש: "זהו ערב של בשורה לעתיד העיר בית שמש. לבית שמש את הפוטנציאל ליציבות ושגשוג כלכלי. שמואל גרינברג הצליח לקיים קואליציה יציבה שאין לי ספק שתוביל לשרות כלל תושבי העיר. אנחנו בתקופה לא חגיגית שאנחנו מציינים חצי שנה למלחמה. אני זוכר את העיר בית שמש בכל יום בעשייתי. יהי רצון שהמערכה תסתיים במהרה והחטופים ישובו בשלום. עלו והצליחו".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף:

"אין לי ספק שתצליח להצעיד את העיר קדימה מבלי לקפח אף אחד. אין לי ספק שזה יהיה מתוך אחדות. משרד הבינוי והשיכון בראשותי לשרותכם בכל נושא. עלו והצליחו"

השר במשרד החינוך חיים ביטון: "זו עיר מדהימה עם פסיפס מדהים של כל המגזרים בחברה. כל חברי המועצה של תנועת ש"ס ובכלל יעבדו למען כל הציבור. אין לי ספק שיראו שעשיתם עבודה מדהימה לכלל הציבורים".

מיד בתום החלק הטקסי הוביל ראש העירייה שמואל גרינברג את דיון ישיבת המליאה החגיגית לאישור תקציבים בסך 275 מיליון שקל המיועדים לרווחת תושבי העיר ומיועדים לבניית כיתות לימוד, גני ילדים, מועדוני נוער, שיפוץ כבישים, בריכה עירונית בוותיקה, קירוי מגרשי ספורט, מתחם ספורטק ועוד.

עוד בישיבה הודו ראש העירייה גרינברג וחברי המועצה לצוות ועדת הבחירות על עבודתם המסורה. בנוסף, נמסרה הודעת ראש העירייה למועצה על מינויו של אוהד שגב לתפקיד מנכ"ל עיריית בית שמש שאושרה פה אחד בכפוף לאישור הוועדה למינוי בכירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

חוגג 7 אביבים

איתן המתוק, בנה של אושרת כהן המוכרת לנו מהמתכון השבועי בעיתון, חגג השבוע את יום הולדתו ה-7!

חוגגת כחול לבן

שירן אבוטבול החליטה לפנק את ביתה המתוקה שבתמונה, עם צמות בצבעי כחול לבן לרגל יום העצמאות

מפזזת סטייל

אוריה אסולין, תושבת העיר שאי אפשר היה להוריד ממנה את העיניים, העלתה תמונה השבוע לרשת החברתית והיממה את לכלוכית

יום הולדת שמח

רויטל שמואלי המהממת, חגגה לאחרונה את יום הולדתה בפטריקס שבמודיעין עם הזמר אור בן עטר

מדורת ל"ג בעומר הגדולה

המשטרה אישרה את ההדלקה המדורה הגדולה בעולם שתתקיים ברמה ד' בעיר, אותה ינחה הרב אלימלך בידרמן | כ-30 אלף איש יוכלו להשתתף ולחגוג את החג

המעגל נסגר

שני לוק ה"יד שנרצחה בטבח ב-7 באוקטובר והובלה לעזה בטנדר מלא במחבלים, חולצה ביום שישי האחרון והובאה למנוחות | מאות תושבים ואזרחים ליוו אותה בדרכה האחרונה. אביה של שני, ניסים אמר בהלווייתה: "סליחה שלא הבנו את גודל הסיכון. כשלתי בהגנה עליך"

המתכון של השף הלבן: עוגת רוגעלך מלוחה

זוכרים את הטרנד של עוגות הרוגעלך? קבלו את החידוש של רון יוחננוב: עוגה שמורכבת מהמון רוגעלכים מלוחים במילוי עשבי תיבול וגבינות מעולות. מתכון בול לאירוח

המתכון של אושרת: עין הגמל

השבוע אני משתפת אתכם במתכון לעוגייה שהיא עונג צרוף לחיך, ואם תקפידו על המתכון והטיפים שכתבתי לכם כאן – מובטחת לכם עוגייה שהיא עילוי

עשו את זה: עירוני בית שמש ניצחה ועלתה לליגה ב'

נתנו את הכל: שחקני קבוצת הכדורגל עירוני בית שמש ניצחו את הפועל גדרה 4-1 במשחק מותח ועלו לליגה ב' | גדרה נשרה לליגה ג', ספורטינג תל אביב ירדה גם היא | גרינברג, ראש העירייה אמר בהתרגשות: "אתם ההוכחה שהשקעה מובילה להישגים"

נווה שמיר ה'2: הוגש מכרז לבעלי עסקים עם צביון חרדי

חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת ביקורת, דוד גוזלן נחשף למכרז לאחרונה ושלח מכתב למבקר המדינה עם בקשה לבטל את המרכז | בטענה: "המרכז עומד בניגוד לכל הגיון וחוק ולמעשה מייצר אפליה קשה ופוגע בציבור חילוני ודתי לאומי"

הלם: זכיין הגיש תביעה בסך 9 מיליון שקל נגד העירייה

חברת פינוי האשפה "טיירו נעים בע"מ" הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה של כ-9 מיליון שקל נגד עיריית בית שמש | הסיבה: מחלוקת עם קבלן העירייה הובילה לקיזוז כספים מהחברה, כשהקיזוז אינו חוקי

אתם מצולמים: הורחב מערך המצלמות בעיר

ראש העירייה הודיע ביום ראשון האחרון על הרחבת מערך המצלמות בעיר והחל יחד עם צוותי מנהל התפעול, בהתקנת מצלמות אבטחה מתקדמות במקומות אסטרטגיים ברמה ד' | הוא הסביר כי, "מדובר בפרויקט רחב היקף שמטרתו להפוך את העיר לבטוחה יותר"

אישום: פרצו לאתר בנייה וגרמו לנזק בשווי מאות אלפי שקלים

כתב אישום הוגש לאחרונה נגד שני אחים שפרצו לאתר בנייה בעיר, בו ביצעו עבודות חשמל, גרמו לנזק וגנבו ציוד בשווי של כ-140 אלף שקל | השניים נעצרו וכאמור הוגש נגדם אישום בגין מעשיהם

כבוד וגאווה: סמ"ל צבי הירש סוקניק נבחר למצטיין נשיא

למרות כל מה שעבר בחייו, זכה לקבל הצטיינות: סמ"ל צבי הירש, מנהל רשת ומפקד מחלקת מחשוב בפקמ"ז, התחנך בבית שמש ועבר מסלול חיים מורכב. הוא הצליח למרות הכל לסיים את הלימודים ולאחרונה זכה לקבל מצטיין נשיא

צור הדסה: 900 תלמידים יתפללו לשחרור החטופים

יוזמה עוצמתית תתקיים ביום שישי הקרוב (מחר), 24.5 בצור הדסה – כאשר שרשרת אנושים של 900 תלמידים תתאחד ותתפלל לשחרור החטופים | צעד מרגש בעקבות החטוף אליה כהן, תושב היישוב שעדיין נמצא בעזה

דילוג לתוכן