מה הפשר? שלושה פרויקטים של פינוי בינוי נחשפו

לאחרונה יזמי הבנייה תלו באישור ראשת העירייה, ד"ר עליזה בלוך שלושה שלטים במקומות שונים בעיר, שמטרתם להתחיל ולקדם פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 לחיזוק מבנים והוספת דירות | התושבים תוהים: "האם ראשת העירייה מקדמת פרויקטים כחלק מתהליך שיווקי לפני הבחירות?" | יצאנו לבדוק
בן הרוש

האם מדובר בתרגיל בחירות? בחודש האחרון נתלו שלושה שלטים חדשים בעיר, שכל מטרתם היא לצאת בקרוב לפרויקטים שונים של פינוי בינוי, תמ"א 38 לחיזוק מבנים והוספת דירות ברחבי העיר ברחובות: הרצל, קרן היסוד, המשלט, מעפילים ורחוב הרצל. על כל פרויקט, כך לפי הפרסומים אחראיות חברות שונות, אבני ספיר, רייסדור ויהודה רחמים. התושבים נדהמו לראות את השלטים.

אחד מהשלטים שמטרתם להתחיל פרויקט פינוי בינוי ותמא 38

לפיהם יש פרויקטים נוספים של פינוי בינוי שלא הגיעו לסיומם או כאלה שהובטחו מראש לביצוע לפני המון שנים ולא בוצעו. "היסטוריה שעלולה לסכן חיי אדם", אמרה תושבת העיר, "מדובר בתרגיל בחירות. למשל ברחוב הנרקיס הבטיחו והחתימו כבר לפני 20 שנה לגבי פינוי בינוי ועד היום אין שינוי ברחוב". אלייה מצטרף תושב נוסף שאמר, "בביאליק הפרויקט תקוע כבר 14 שנה". עוד תושבת הוסיפה, "תדאגו שיקדמו את פרויקט פינוי בינוי ברחוב הסיגלית. אנחנו ממתינים קרוב ל-7 שנים. בינתיים העירייה ומהנדס העירייה מערימים קשיים על היזמים". תושבת אחרת סיפרה כי ברחוב הרצל מתחילים ביום ראשון הקרוב את הפרויקט, ולבינתיים השאירו אותם ללא גז. "ברחוב הרצל מתחילים יום ראשון. ניתקו את כולם הדיירים מבלוני גז וקנו להם קירה חשמלית לבשל". תושבים אחרים חוששים מביצוע הפרויקט, טרודים שהשיפוץ לא יעשה טוב לבתיהם ואמרו, "אנחנו מכירים את בעלי הדירות. הם טרודים מאוד ולא מעוניינים בשיפוץ. אין להם מענה. הבטיחו להם דברים בחוזה ולא קיימו. בעלי הבתים לא קיבלו תמורה בישיבות סגרו להם את הפיות והשיפוץ הולך להיות הרסני בשבילם. אין להתגאות בפרויקט הזה". בנוסף, המון הלינו על כך שהפרויקטים העתידיים עלולים להוביל לפקקים, לנזק בכבישים שצריכים לעבור שיפוץ בעצמם. 

עידן מערכות
פרויקט נוסף

משה שטרית, סגן ומ"מ ראשת העירייה אמר למערכת "שוס הדרך" השבוע על הנושא כי, "הייתי רוצה לברך את תושבי הרצל לקראת תחילתו של פרויקט התמ"א 38. אבל צריך לומר את האמת: מדובר בפרויקט רע לעיר ורע לתושבים. לא בכדי ברחבי הארץ מתנערות רשויות מפרויקטים מסוג זה. עלינו לוודא שזה יהיה הפרויקט הראשון והאחרון מסוג זה בעיר הוותיקה ובכלל בבית שמש. התחדשות עירונית צריכה להיות רלוונטית רק שמדובר בתוכניות פינוי-בינוי, כאלה שמוצאות פתרון שנותן מענה אמיתי לתושבים. ולא פרויקטים שלא תורמים מאום לתשתיות ורק מעמיסים דירות על התושבים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

דילוג לתוכן