כסף תמורת הצבעה: 3 תושבים נעצרו בחשד לזיוף בבחירות

שני גברים מרמת בית שמש בשנות ה-20 הציעו תשלום עבור הצבעה למועמד מסוים | לפי חקירת המשטרה אחד מהם הציע 200 שקל למי שיצביע למועמד מסוים, ו-100 שקל עבור תעודת זהות של בוחר כדי להצביע עבורו לאותו המועמד. והשני הציע תשלום למי שלא בחרו, כדי להצביע בשבילם | תושב שלישי הכין מסמך סודי שמטרתו לגרום ל"חילונים" לא להצביע וכך לזייף 2,500 קולות | כך תכננו לזייף ולשבש את הבחירות בעיר
נטלי נקש

הציע כסף תמורת הצבעה למועמד

תושב רמת בית שמש נעצר השבוע לאחר שהציע כסף לאזרחים תמורת הצבעה למתמודד מסוים. החשוד, בשנות ה-20 לחייו, פרסם ברשתות החברתיות והמציע מאות שקלים עבור ההצבעה, וגם הציע תשלום תמורת תעודת זהות של בוחר, באמצעותן התכוון על פי החשד להצביע.

עם פתיחת יום הבחירות המוניציפליות ביום שלישי האחרון, משטרת ישראל פעלה בכוחות מתוגברים במוקדי ההצבעה לרשויות המקומיות ברחבי הארץ, על מנת  לשמור על הסדר והביטחון ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק. החקירה החלה בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על חשוד בשנות ה-20 לחייו, תושב רמת בית שמש, שהציע שוחד לבוחרים על מנת שיצביעו בעד מועמד מסוים בעיר. מחקירת המקרה במחוז ירושלים עלה כי ברשתות החברתיות, פורסמו פרטיו של החשוד כמי שמציע תשלום עבור הצבעה בעד מועמד מסוים ובכך על פי החשד, התכוון לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר בית שמש.

בן הרוש
המסמך שהופץ כדי לשבש את הבחירות

"תושב רמת בית שמש הציע שוחד לבוחרים על מנת שיצביעו בעד מועמד מסוים בעיר. מחקירת המקרה במחוז ירושלים עלה כי ברשתות החברתיות, פורסמו פרטיו של החשוד כמי שמציע תשלום עבור הצבעה בעד מועמד מסוים ובכך על פי החשד, התכוון לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר בית שמש"

עוד עלה בחקירה המשטרתית, כי החשוד הציע לבוחר מסוים תשלום של 200 שקל אם יצביע בעד מועמד מסוים. במקרה נוסף על פי החשד, החשוד הציע 100 שקל תמורת כל תעודת זהות של בוחר, באמצעותה התכוון על פי החשד להצביע, לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר. חוקרי יחידת ההונאה בימ"ר מחוז ירושלים, הצליחו להתחקות אחר החשוד, לעוצרו ולהעבירו לחקירה. החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט וחקירת המשטרה נמשכת.

בבוקר יום שלישי מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, קיים סיור שטח שהחל בעיר בית שמש והמשיך באבו גוש. במהלכו עמד מקרוב אחר הפריסה וההיערכות המבצעית עם מפקדי הגזרות השונות.

תכננו לזייף מעל אלפיים פתקי הצבעה

מסמך שהגיע למשטרה הציג הטיית בחירות מובהקת, שתוכננה למופת. על פי החשד, הוכן מסמך סודי שהופץ ובו פורטו הצעדים כיצד לזייף בבחירות. המטרה שלהם הייתה: לזייף לפחות אלפיים ו-500 פתקי הצבעה באמצעות רשימת שמות, מספרי זהות והצבעות כפולות. במסמך נכתב, "ניתן לחילונים סנדוויצ'ים וסיגריות כדי שנוכל להוציא אותם מהקלפי".

התלונה שהוגשה

"על פי החשד, ניסיון הזיוף תוכנן באופן מסודר לצד מסמך כללים מנחים שיוביל להשגת המטרה – להטות את הבחירות באמצעות אלפיים ו-500 קולות מזויפים. במסמך נמצאו הוראות כיצד להסיח את דעתם של המשקיפים 'החילונים'"

המשטרה פתחה ביום שני האחרון בחקירת חשד לניסיון זיוף לכאורה בבחירות המקומיות בבית שמש, זאת לאחר שהוגשה תלונה במשטרה לקראת הבחירות הצפויות להתקיים מחר בעיר. על פי החשד, ניסיון הזיוף תוכנן באופן מסודר לצד מסמך כללים מנחים שיוביל להשגת המטרה – להטות את הבחירות באמצעות אלפיים ו-500 קולות מזויפים. במסמך נמצאו הוראות כיצד להסיח את דעתם של המשקיפים. למשטרה נמסר מסמך הכולל אלפיים ו-400 שמות ומספרי תעודות זהות של תושבי העיר המשתייכים לקהילת הקנאים שאינה מתכוונת להצביע בבחירות. אחת המפלגות סוחרת ברשימת השמות ומתכוונת לאתר תושבים שיצביעו הצבעה כפולה – בשם אותם תושבים שידוע שלא יצביעו.

ריאן גאנם, המפקח הארצי על הבחירות ברשויות המקומיות הסביר בריאיון ל-N12: "בשל המלחמה אנחנו צפויים לכמות מעטפות כפולות שהמשרד לא טיפל בהם מעולם, הערכה של בין רבע מיליון ל-300 אלף". נתון זה מעיד על האתגר שצפוי בשמירה על טוהר הבחירות – לשם השוואה, בבחירות בשנת 2018 היו כ-97,000 מעטפות כפולות. בשל כך, הסביר גאנם, הוכפלה גם כמות המזכירים משנת 2018 – "מעל 30,000 מזכירי קלפי הוכשרו ברמה הארצית".

הציע כסף לתושבים של בחרו

חוקרי בלשי ימ"ר ירושלים, עצרו חשוד נוסף תושב רמת בית שמש בשנות ה-20 לחייו, בחשד לשוחד בחירות בעיר בית שמש. מחקירת המקרה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים עלה כי החשוד, שהינו פעיל מטעם מפלגה המתמודדת בבחירות לראשות העירייה בית שמש, פעל לגייס קולות של בוחרים שבחרו שלא להצביע, זאת תמורת תשלום כספי בעבור קולם. בעקבות החשד כי התכוון לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר בית שמש, בלשי ימ"ר ירושלים, עצרו את החשוד לחקירה המתנהלת במשטרה.

כמו כן, במהלך השעות האחרונות עיכבו בלשי ימ"ר ירושלים בבית שמש מספר חשודים נוספים, ומידת מעורבותם בהקשר זה עודנה נבדקת במשטרה בשעות אלו.

"ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים עלה כי החשוד, שהינו פעיל מטעם מפלגה המתמודדת בבחירות לראשות העירייה בית שמש, פעל לגייס קולות של בוחרים שבחרו שלא להצביע, זאת תמורת תשלום כספי בעבור קולם. בעקבות החשד כי התכוון לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר בית שמש"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

פרידה בהמשכים

ראשת העירייה היוצאת, ד"ר עליזה בלוך קיימה אירוע פרידה במועדון החירשים שהקימה במהלך הקדנציה

הצעה מהסרטים

אגם מלכה, ביתה של דפנה ומתי מ"מרכז הגבס" קיבלה הצעת נישואים מבן זוגה חיים גבאי האלוף, שהפתיע אותה

נופש בתאילנד

נאור סעדון המלך, גורם ללכלוכית לקנא כל שנייה כשהיא רואה אותו מבלה ונהנה לו אי שם בחופי תאילנד

מטיילים בטבע

אושרת כהן ואשר רביבו המתוקים, נצפו בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהם מבלים כזוג אוהב בטבע

נזכור ולא נשכח

חצי שנה בדיוק עברה מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" והטבח הנורא בדרום | חצי שנה בה נאספו ונערמו תמונות ושמות של תושבים שנרצחו, נהרגו ונחטפו. תושבים שהקריבו את גופם ונפשם למען מדינתנו | מערכת "שוס הדרך" לא שוכחת ועומדת דום לזכר התושבים. נזכור אתכם לעד

גוזלן לגרינברג: "חוששים שתתעלם מצרכי התושבים"

יו"ר סיעת בית שמש מאוחדת דודי גוזלן מביע חשש של 43 אחוז מתושבי העיר, "תחושתנו היא שאינך מעוניין לתת דריסת רגל לאלו שלא בחרו בך או סגרו עמך דיל" | גרינברג, ראש העירייה הנכנס הגיב, "ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו מדברים בעד עצמם ומוכיחים כי הצהרתו גרינברג היא תפיסת עולמו"

נשבעו אמונים

מועצת עיריית בית שמש יוצאת לדרך: גרינברג הצהיר ביום רביעי האחרון אמונים ונכנס רשמית לכהונתו כראש עיריית בית שמש | לצידו הצהירו אמונים 25 חברי מועצה, מתוכם 14 חברי מועצה חדשים

המתכון של השף: קציצות טופו ברוטב אדום

מחפשים משהו מקורי לנגב עם הבייגל שהכנתם? | הנה מתכון קל וטעים להתנסות בו עם טופו - סיר קציצות ביתי ברוטב אדום לארוחה משפחתית. ההמלצה שלנו – להגיש עם אורז או פסטה או בייגל

המתכון של אושרת: בייגל רבותי בייגל

מה אתם אוהבים יותר - בייגלה ירושלמי או בייגל אמריקאי? ומה ההבדל בניהם? | פשוט מאוד - בייגלה ירושלמי הוא אוכל רחוב מובהק, בצורתו דומה לצורת אליפסה, מצופה שומשום ומוגש עם זעתר ומהווה נשנוש או ארוחת דרך ולעומתו, הבייגל האמריקאי השמנמן מוגש כארוחה עם סלט ביצים, סלמון וגבינה, ירקות ושאר תוספות | מוכנים להתנסות בהכנת בייגל?

מחזק קשרים: גרינברג נפגש עם יו"ר וועד עובדי העירייה

בשבוע שעבר התקיימה פגישה מקצועית וראשונה בין ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג לבין יו"ר וועד העובדים בעירייה, ישראל פרץ | גרינברג אמר: "אני מכיר את ישראל ויודע עד כמה המחשבה על העובדים בראש דאגותיו. יחד נפעל לקדם את כל האתגרים העומדים לפתחנו"

גרינברג למשטרה המקומית: "ביטחון התושבים עבורי הוא מעל לכל"

ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג נפגש לאחרונה עם מפקד תחנת המשטרה | המטרה: לשקף את מרכיבי הביטחון והאתגרים העומדים על הפרק | גרינברג הדגיש כי יש חשיבות בשיתוף הפעולה בשגרה ובחירום עם המשטרה

נערכים לפסח: ראש העירייה נפגש עם מפעילי התחבורה בעיר

גרינברג קיים מפגש היערכות לקראת חג הפסח המתקרב ובא עם מפעילי התחבורה הציבורית בעיר. "תנופה" ו"בית שמש אקספרס" | ראש העירייה הדגיש בפניהם את החשיבות לתגבור קווים בערבי החג ושבתות, וכן במוצ"שים לטובת תושבי העיר

מינוי חדש בעירייה: אוהד שגב מונה לתפקיד המנכ"ל

ראש העירייה שמואל גרינברג הודיע לאחרונה על מינויו של אוהד שגב, לתפקיד מנכ"ל העירייה | שגב בעל ניסיון רב, היה מנכ"ל עיריית עכו, קידם פרויקטים משמעותיים ולאחר מכן הפך למנכ"ל חיפה

איחוד הצלה: הצילו אדם שנעקץ על ידי יתוש

צעיר בן 21 מבית שמש, פיתח תגובה אלרגית לאחר שעקץ אותו יתוש |מתנדבי איחוד הצלה קיבלו קריאה והגיעו למקום. שם הם טיפלו בצעיר בעזרת מזרק אפיפן ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים להמשך טיפול רפואי

גניבה ברחוב: קטין גנב מאישה 10 אלף שקל

נער קטין מבית שמש גנב מעטפה על סך 10 אלף שקל, מאישה ששהתה בחנות בעיר ביתר עילית | האישה הגישה תלונה במשטרה, ואיתרה את הנער כשהכסף נתפס בביתו

דילוג לתוכן