יום העצמאות בבית שמש

תושבי העיר בית שמש חגגו את יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל עם הופעות, אירועים, מנגלים וטיולים בסימן כחול לבן | ראשת העירייה: "היה מרגש לראות את אלפי התושבים חוגגים עצמאות עם חיוכים ענקיים בכל רחבי העיר"
עידן מערכות

בשבוע שעבר (חמישי) מדינת ישראל ציינה 74 שנות עצמאות והעיר בית שמש נצבעה בצבעי כחול לבן ובשמחה גדולה. במהלך ליל יום העצמאות התקיימה הופעות של סטפן, ספיר סבן וקובי פרץ באמפיתיאטרון העירוני והשתתפו כ-10 אלף תושבי העיר שנהנו מאווירה משמחת במיוחד. האירוע הופק על ידי עיריית בית שמש-אגף תרבות, אירועים וספורט, רשת המרכזים הקהילתיים בית שמש בהובלת מ"מ וסגן ראש העיר משה שטרית.

במקביל התקיים אירוע ברמת בית שמש בהפקת העירייה. המחלקה לתרבות תורנית ובשיתוף פעולה עם המועצה הדתית שבשיאו הופיע עקיבא תורג'מן מול מאות בני ובנות נוער בשעות הקטנות של הלילה. את האירוע הוביל דוד וקנין שאמר, "זה השנה 11 שאני מנהל ומפיק את עצמאות ברמת בית שמש. השנתיים האחרונות היו לצערנו בשל הקורונה על משאית השמחה, לכן היה מרגש השנה לחזור לבמה, לחוש ולהרגיש אותכם תושבי העיר. היה ערב ארוך שתחילתו היה בהקמות של האירוע בשעה 07:00 והסתיים בשעה 03:30 לפנות בוקר. מי לא היה באירוע: כישרונות מקומיים וצעירים, איליחי שרעבי בן ה-10, אחים עידו אנגלר  אלעד אנגלר, הצמד המיוחד שהקפיץ ברחבת מאור מויאל ואליה גבאי. מסמר הערב למשפחות היה אחד ומיוחד אהרון רזאל ומשם ישר להפתעת הערב. אני רוצה להודות למי שעזר לי בארגון המיוחד של הערב הבלתי נשכח. למנחה שאני שמח כל פעם לעבוד איתה בת-עמי בלסן, לראשת העירייה, ד"ר עליזה בלוך היקרה על כל התמיכה שלה בכל רגע נתון. לנתי גבאי ראש מטה של לשכת ראשת העירייה, על כל העזרה המיוחדת ובשעות לו שעות והתייעצויות להצלחת האירוע".

רימון

עליזה בלוך:

"בית שמש נצבעה כחול לבן, היה מרגש לראות את אלפי התושבים חוגגים עצמאות עם חיוכים ענקיים בכל רחבי העיר. משמח במיוחד היה לראות את גיוון האירועים שהתקיימו מתוך מטרה לספק מענה לכל הקהילות שלנו. מחכה לנו קיץ מלא בפעילות, תתחילו להתכונן"

בנוסף התקיים אירוע בבית הספר אורות בשיתוף עמותת שאלים, שם התקיימו תפילה חגיגית וריקודים. במהלך היום התקיימו אירועים בפארק אבירם ופארק הגפן בהן השתתפו מאות משפחות.

ראשת העירייה, אמרה לסיכום: "בית שמש נצבעה כחול לבן, היה מרגש לראות את אלפי התושבים חוגגים עצמאות עם חיוכים ענקיים בכל רחבי העיר. משמח במיוחד היה לראות את גיוון האירועים שהתקיימו מתוך מטרה לספק מענה לכל הקהילות. זו הזדמנות להגיד תודה לכל השותפים ולכל עובדי העירייה שעמלו קשות בכדי שהעיר תלבש חג, תרגיש חג ולא פחות חשוב על שווידאו את ניקיונה של העיר באופן מהיר ומעורר השראה. אני תמיד אומרת שבית שמש תהיה מה שנעשה ממנה ואני רואה את זה מולי בכל פעם מחדש. נתנו לתושבי העיר סיבות להישאר בעיר, תרבות מכל וכל ואווירה מדהימה. אין כמו בית שמש ואין כמו המדינה שלנו. מחכה לנו קיץ מלא בפעילות, תתחילו להתכונן".

משה שטרית:

"הצלחה גדולה. אירועי הזיכרון והעצמאות מהווים שיא בלוח השנה העירוני. אגף האירועים ורשת המרכזים הקהילתיים מנהלים ב-48 שעות אירועים רבים ומורכבים. ברוך ה' ניתן לקבוע שערבי הזיכרון והעצמאות היו מוצלחים במיוחד הן לפי תגובות התושבים והן לפי הקהל הרב שנכח בהן"

סגן ומ"מ ראשת העירייה, משה שטרית הוסיף לדבריה: "הצלחה גדולה. אירועי הזיכרון והעצמאות מהווים שיא בלוח השנה העירוני. אגף האירועים ורשת המרכזים הקהילתיים מנהלים ב-48 שעות אירועים רבים ומורכבים. ברוך ה' ניתן לקבוע שערבי הזיכרון והעצמאות היו מוצלחים במיוחד הן לפי תגובות התושבים והן לפי הקהל הרב שנכח בהן. כבכל שנה אנו שואפים לביצוע טוב יותר, מושקע יותר וגדול יותר. גם השנה עשינו זאת לדוגמא עם שילובם של 103 בני נוער נושאים לפידים בערב יום הזיכרון כמניין הנופלים או שילובם של הרכבי הקונסרבטוריון בהופעות ובכניסה לאתר. בערב יום העצמאות שמנו דגש על חווית הדוכנים והיצע האומנים. אני דוחף את הצוות הכישרוני שלי בכל מפגש או אירוע להעז ולפעול מחוץ לקופסה על מנת להשתפר ולהשתכלל להנאת ציבור התושבים. אני רוצה להודות לעובדים הרבים מהאגפים השונים על העבודה הקשה והאינטנסיבית ולראשת העירייה עליזה בלוך".

אלישיב גוטמן:

"ברוך ה' שזכינו לחגוג את יום העצמאות בבית שמש יחד עם מאות בני ובנות נוער. האווירה הייתה נהדרת והתאפשרה בזכות עבודה נמרצת של דוד וקנין והירתמות המחלקות השונות. אין לי ספק ששיתוף הפעולה בכוחו להביא אירועים נוספים לעיר לרווחת חברי כל הקהילות"

סגנית ראשת העירייה רינה הולנדר אמרה: "הציבור הדתי לאומי חגג עצמאות בכל קצוות העיר. זכינו לחגוג עם תושבי נווה שמיר בתפילת הלל חגיגית, המשכנו להרקדה עם מאות מתושבי גבעת שרת וקיימנו חגיגות ענק בבמה המרכזית ברב"ש. ב"ה הציבור הולך וגדל וכך גם החגיגות. תודה לכל המארגנים, לעובדי העיריה אשר עמלו קשה בכדי שנוכל לחגוג ובראשם דוד וקנין, לעמותת שעלים על ארגון התפילה החגיגית, למועצה הדתית ובייחוד לממונה אתי מאיר אשר נתנה חסות השנה לחגיגות".

חבר המועצה וממונה מחלקת תרבות תורנית אלישיב גוטמן: "ברוך ה' שזכינו לחגוג את יום העצמאות בבית שמש יחד עם מאות בני ובנות נוער. האווירה הייתה נהדרת והתאפשרה בזכות עבודה נמרצת של דוד וקנין והירתמות המחלקות השונות. אין לי ספק ששיתוף הפעולה בכוחו להביא אירועים נוספים לעיר לרווחת חברי כל הקהילות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

דילוג לתוכן