והפעם בבמה העסקית בחרנו לארח את עו"ד יוסף אוזנה

מומחה לענייני - הוצאה לפועל - חדלות פירעון (פשיטת רגל) - מקרקעין
חזן

קצת עלי

אני בן 31, נשוי לאושר, מחנכת בבית ספר הר טוב ואב לשתי בנות. בחמש השנים האחרונות אני מתגורר בבית שמש.

עידן מערכות

סיימתי את לימודי המשפטים בהצטיינות ואת ההתמחות ביצעתי במשרד עו"ד ונוטריון גבריאל ראובינוף. במקביל ועל מנת להעשיר את הידע ואת המקצועיות עברתי השתלמויות מקיפות בתחום הוצאה לפועל, חדלות פירעון ומקרקעין.

מאז 2019 אני מרצה מטעם משטרת ישראל בסמכויות והיבטים משפטיים בקורסי מאבטחים ביחידות אבטחה ממשלתיות ובגופים ביטחוניים שונים.

האני מאמין שלך?

לפני שבוחרים עורך דין ומפקידים בידיו את האינטרסים המקודשים עבורכם חשוב לבחור עורך דין שהוא קודם ולפני הכל אדם!

עוד בתחילת דרכי חרטתי על דגלי את ערכי האמינות והיושר, ואני נלחם עבור כל לקוח ומתחייב לעשות את המירב מתוך תחושת אחראיות, נאמנות ומקצועיות, כדי להשיג לכל אחד ואחת את הפתרונות המיטיבים ביותר.  

למה דווקא עו"ד?

בילדותי לא הורגלתי לחיי רווחה ומותרות וחוויתי קשיים ומורכבויות כבר מגיל צעיר. חרוט בזיכרוני אירוע טראומתי של פינוי מהבית בשל אי יכולת הוריי לעמוד בתשלום שכירות. המקרה הזה הותיר בי כאב רב מצד אחד ונטע בי מוטיבציה אדירה לסייע לאנשים שהקרקע נשמטת תחת רגליהם מצד שני. כבר אז החלטתי שאעסוק במקצוע שבו הצדק יוצא לאור בבתי המשפט.

ההחלטה הזו עיצבה את חיי ולאחר שסיימתי את שירותי הצבאי ביחידה קרבית, התחלתי את לימודי המשפטים אותם מימנתי בשכר שהרווחתי בעבודות אבטחה בארץ ובעולם.

ספר על הדרך שלך להצלחה

במהלך השנים עבדתי שעות רבות ומאומצות, השקעתי בניתוח תיקים ובלמידה כדי לזכות בהכרה מקצועית ולהגיע למקום שאני נמצא בו היום. לאחר הדרך הארוכה שעברתי אין לי כל חשש מאתגרים.

מעבר לשירות משפטי איכותי, חשוב לי להעניק ללקוחות מעטפת ותמיכה נפשית בגישה

הוליסטית. כל לקוח מקבל הסבר על האסטרטגיה טרם הפניה להליך המשפטי, אני מדבר עם הלקוח בשפתו ברגישות והכלה ומההתחלה הוא יכול לפנות אלי בנייד האישי שלי מאחר ומדובר בדיני נפשות ומבחינתי הדרך לא פחות חשובה מהתוצאה. חשוב לי שהלקוח יישן בלילה בידיעה שאני והצוות מלווים אותו יד ביד עד לקבלת צו הפטר לחובות.

קצת על הצוות ותחומי העיסוק של המשרד

המשרד ממוקם במרכז העיר ירושלים ומונה חמישה אנשי צוות מקצועיים.

בתחום החובות – אני מייצג יחידים ותאגידים שנקלעו למשברים כלכליים ומוביל אותם באמצעות כלים משפטיים לשיקום כלכלי וחזרה למרקם החיים החברתי. אני והצוות שאיתי פועלים למציאת פתרונות יצירתיים כדי לצמצם באופן מרבי את הנזקים שנגרמו ללקוח, להסדיר את חובותיו מול הנושים, להסיר הגבלות ועיקולים תוך יממה, וכן לפעול להקטנת גובה החובות לתשלום מינימלי הן באמצעות ניהול משא ומתן באופן פרטני מול הנושים והן באמצעות הליך משפטי ובנסיבות מיוחדות אף ללא תשלום כלל.

בתחום זה, הלקוחות העיקריים הם בדר"כ בעלי משפחות או גרושים שנטלו הלוואות לצורכי מחיה בסיסיים ולא הצליחו לעמוד בהחזרים, אנשים שפוטרו מעבודתם או שהגיעו למצב רפואי חריג שהסתבך ולא מאפשר לשוב למעגל העבודה.

לרוב הלקוחות מנסים להתמודד עם החובות בעצמם ורק לאחר פתיחת תיקי הוצאה לפועל ועיקולים הם פונים לטיפול משפטי.

יחד עם זאת בשנתיים האחרונות אנו עדים למשבר הקורונה אשר פגע גם באנשים שחיו ברמת חיים גבוהה נפגעו קשות ונקלעו למשבר כלכלי.

מלבד תחום החובות, משרדי אף עוסק בתחום המקרקעין ומלווה רוכשים ומוכרים ברגעים המרגשים והמשמחים בחיים –  החל משלב הבדיקות המקדמיות ועד לרישום הנכס על שמם. ללקוחות אלה אנו נותנים ליווי מקצועי ומהימן אשר יגן עליהם מפני כל תרחיש בלתי צפוי ואפשרי, כגון : מצבו המשפטי, הפיזי והתכנוני של הנכס, היבטי מיסוי, עריכת הסכמים וניהול משא ומתן.

איך היה לעבור מהתמחות לעצמאות?

אחרי שההתרגשות חלפה וביצענו עבודה מדויקת של גיבוש אג'נדה למשרד וגיוס צוות מוביל, התחלנו לקבל לקוחות. רובם הגיעו למשרד מפה לאוזן ובזמן קצר עלינו על המסלול אליו שאפנו.

מה הן התוכניות והשאיפות לעתיד?

ראשית, לשמר את הקיים, אני מעריך מאד את המקום אליו הגעתי ואת ההצלחות הקטנות שבדרך. בנוסף, מאחר וחלק נכבד מקהל לקוחות המשרד הם מבית שמש, יש מחשבה לפתוח בקרוב משרד נוסף בעיר.

דמות שהייתה לך השראה

לא אדם ספציפי. אני אדם שמאמין בעצמו מאד, אני דוחף את עצמי לשיאים ופונה לאתגרים שמוציאים אותי מאזור הנוחות.

טיפ ללקוחות?

איש לא חסין מפני קריסה כלכלית לכן חשוב לנהל סיכונים מראש ולא להתפתות לקחת הלוואות מבנקים וחברות אשראי ללא צורך.

אני ממליץ לפנות להליכי חדלות פירעון כמוצא אחרון. לא פעם ניתן לעצור את המשבר הכלכלי לפני הקריסה הגדולה. יש לבדוק באופן קבוע את הוצאות משק הבית או העסק ולוודא שאינן עולות על ההכנסות, ולא רק כשעומדים מול הליך שכזה.

בנוסף, לא הרבה מודעים לעובדה שבחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי קיים סעיף נסתר שמאפשר לכם לסיים חובות של מאות אלפי שקלים ואף מיליונים בהסדר נושים שיקבל אישור של בית המשפט והכל תוך מספר חודשים בודדים.

במסגרת הליך זה החוב מופחת משמעותית ובנסיבות מסוימות בית המשפט אף רשאי לכפות את ההסדר על נושים שמתנגדים לו ובמקביל אף ניתן להגן על דירת המגורים.

תיקים מיוחדים שהגיעו אליך

מאחורי כל תיק עומדים אדם ובני משפחתו ולכן אני וצוות המשרד משקיעים את כל הזמן והמשאבים שנדרשים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור כל אחד ואחת.

ובכל זאת

הגיע אלינו לקוח עם חובות מעבר למיליון ש"ח, כנגד כל הסיכויים בית המשפט נתן לו הפטר לאלתר לחובותיו ללא כל תשלום כבר במסגרת הדיון ובהתאם לנסיבות המיוחדות ניתן גם הפטר לחוב המזונות, זו הייתה הצלחה מיוחדת ובלתי צפויה.

לקוח נוסף בן 30, שחובותיו חצו את השלושה מיליון לאחר שנפתחו נגדו מעל 45 תיקים בהוצאה לפועל ואף צבר חובות רבים ברשויות המס, הגיע אלינו לאחר שניהל ללא הצלחה מספר הליכים לפשיטת רגל. בהתאם לניתוח התיק ובניית אסטרטגיה נכונה, פנינו להליך הסדר נושים במסגרת חוק חדלות פירעון. ארבעה חודשים לאחר מכן, בית המשפט אישר את ההסדר ובכפוף לתשלום בסך 125,000 ₪ הוא קיבל את ההפטר המיוחל והצליח סוף סוף לפתוח דף חדש בחייו ואף לצאת עם משפחתו לחופשה ראשונה מזה עשור.

הסיפוק שלי הוא בהצלחות שמשנות את חייהם של הלקוחות, שנותנות להם תקווה ואור, מאפשרות להם לחזור למעגל העבודה ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם בלי חשש שייקחו מהם את הכספים שהרוויחו בעבודה קשה.

ומעבר לעבודה הכל כך תובענית, יש לך זמן גם לתחביבים ומשפחה
אני מתאמן באופן קבוע בחדר כושר, סופי שבוע מוקדשים לאשתי היקרה ובנותיי, ובעוד רגע אני אהיה אבא לשלושה שזה מרגש מאד וברור שאצטרך לפנות זמן נוסף.

משרדו של יוסף אוזנה נמצא במרכז אשדר – הרב קוק 8, ירושלים.

זמני פתיחה: ימים א'-ה' בין השעות 9:00-18:00

טלפון: 02-6239104, 053-3666436

דוא"ל: [email protected]

אתר: https://ylaw.org.il/

פייסבוק : יוסף אוזנה – משרד עורכי דין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

יש משתלה חדשה במחסיה

טקס להשקת המשתלה השיקומית "דרך הגן" התקיים השבוע במושב מחסיה

ניחום ממלכתי

נשיא המדינה, יצחק בוז'י הרצוג הגיע השבוע לניחום אבלים בבית משפחת צימבליסט, היושבת שבעה על בנה אליהו משה הי"ד שנפל במלחמה. לכלוכית מאוד התרגשה מהמעמ

תפילה למען החטופים

רחל סיסו המדהימה, תושבת העיר נסעה השבוע במיוחד לכותל על מנת להתפלל לחזרתם ולבריאותם של החטופים

מעמד נשיאותי

ראשת העירייה לשעבר, ד"ר עליזה בלוך ומחברת הספר "גשרים של אור" נפגשה לאחרונה עם נשיא המדינה ורעייתו

הגיע זמנה

אחרי שלוש וחצי שנים, שרי דרור ראש מינהל חינוך, נוער וקהילה הודיעה על התפטרותה. מה יהיו צעדיה הבאים? "כשלב ביניים החליטה לסייע במערכות חינוך בדרום ובעוטף" | איך העירייה השפיעה עלייה? "הייתה בית הספר של החיים שלי" | ריאיון בלעדי

טופו ברוטב טריאקי ואננס

מנת טופו עשירה בטעמים ובחלבון שמכינים בקלות על המנגל או על מחבת פסים לא תאמינו כמה היא טעימה, מלאה בסיבים תזונתיים ומתאימה למי שפחות מחבב בשר או חלב

המתכון של אושרת: לחם מנומר

לחם מעניין ואחר שעשוי מבצק חלב (דומה במרקם לבריוש) | מה שונה? שבמקום שמן שמים חמאה ואת מקומם של המים תופס החלב | בין אם טעמתם או לא, אני ממליצה להכין את הלחם בבית, זה טעים הרבה יותר

עצוב: הלוחם אליהו משה צימבליסט נפל במלחמה

סמל אליהו משה צימבליסט ז״ל (21), היה בוגר ישיבת אהבת ישראל, שירת כלוחם בגדוד 601 עוצבת עקבותך הברזל (401) נפל במוצאי שבת בקרב בדרום רצועת עזה | תושבים רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה | גרינברג אמר: "הלב נשבר, היגון עצום ובלתי נתפס"

העירייה אישרה: תב"רים על סך 137 מיליון שקל

מועצת בעירייה, בראשות שמואל גרינברג התכנסה בשבוע שעבר לצורך אישור תב"רים | אושרו: בנייה של מאות כיתות למוסדות החינוך, הקמת שלוחת רווחה חדשה, הקמת אולמי ספורט, תכנון הקמת בית החולים, הקמת מעונות יום, הקמת טיפת חלב ועוד

עזיבה נוספת: דודו ג'מו התפטר

ראש מינהל תפעול, דודו ג׳מו, סיכם עם ראש העירייה, שמואל גרינברג ומנכ"ל העירייה אוהד שגב כי יסיים את תפקידו בקרוב | דודו ג׳מו: "אחרי 4 שנים הגיע הזמן להמשיך לאתגר הבא" | העירייה תצא בימים הקרובים במכרז לאיתור האדם המתאים לתפקידו

ציון חשוב: התקיים יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

בשבוע שעבר התקיימו אירועי הזיכרון ליהודי אתיופיה | במסגרת האירוע קיימו הדרכות אליהם הגיעו מאות תלמידים ששמעו וטעמו את מסע הגבורה של יוצאי אתיופיה ולאחר מכן, יצאו להר הרצל לקברי הלוחמים של בני העדה

סכנת חיים: תינוק נחנק מסוכריה וניצל

תינוק כבן שנתיים, נחנק יום שבת האחרונה מסוכריה בביתו ברמת בית שמש ג' | הוריו שעלו על המקרה במהירות, הזעיקו צוותי הצלה שהגיעו למקום והצילו את חיו

שיפור בתחבורה: גרינברג נפגש עם חברת "תנופה"

ראש העירייה, שמואל גרינברג קיים מפגש עם הנהלת חברת "תנופה" המפעילה את קווי התחבורה הציבורית הבינעירוניים בעיר | בפגישה עלה: הצורך בגיוס נהגים, שיפור תשתיות, הוספת קווים לשכונות החדשות והגברת האוטובוסים בשעות העומס

יש לו סיכוי: יוחנן מאלי, מועמד לתפקיד מנכ"ל משרד הנגש

מנכ"ל העירייה הקודם, הגיש את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי. השבוע הודיעה נציבות שירות המדינה כי היא בוחנת את מועמדותו

החבר הכי טוב נחטף

מיכאל חי איפרגן (22) מבית שמש, הכיר את אלמוג מאיר ג'אן, שנחטף על ידי ארגון החמאס ב-7 לאוקטובר ושב בשבת האחרונה לישראל | השבוע בריאיון בלעדי לעיתון "שוס הדרך" הוא חושף את הרגע בו קיבל את הבשורה שחברו הטוב חזר מהשבי, "כשזה אומת, רצתי בוכה להורים שלי"

דילוג לתוכן