הסינגלים המטורפים לרוכבי האופניים

קרן קיימת לישראל פרסמה לאחרונה מסלולי אופניים מצפון ועד דרום המתאימים לרוכבים מקצועיים, מקפחות וגם לרוכבים מתחילים | בין אם אתם מחכים לסופ"ש לרכוב או לחג השבועות שמתקרב – הנה כמה מילים על המסלולים וגם על הנוף שמצפה לכם
עידן מערכות

אומרים לרכב או לרכוב: מה זה משנה? בואו להנות: קרן קיימת לישראל פרסמה את הסינגלים המדהימים שהיא מציעה לרוכבי אופניים, מצפון ועד דרום, לרגל יום האופניים הבינלאומי וגם לקראת חג השבועות. בין אם אתם רוכבים מקצועיים, בעלי מוגבלויות ובכל רמת קושי אחרת – אתם מוזמנים. ריכזנו עבורכם את המסלולים שאתם חייבים להכיר.

שביל אופניים עדולם

שביל אופניים עדולם הוא חלק ממערך שבילים גדול – "ארץ האופניים שפלת יהודה", הכולל שבילי אופניים בפארק עדולם (שביל עדולם, שביל קנים ושבילים עממיים) פארק בריטניה, יער חרובית וזכריה, אשר כבר כיום מחוברים ביניהם במידה מסוימת. שביל עדולם הוא מסלול חוצה פארק ואינו מעגלי. רכיבה לכל אורכו של השביל היא משימה לא קלה. אפשר להשאיר רכב בסיום, או לחלופין לרכוב בכביש 35 כ-2 ק"מ מערבה לצומת בית גוברין, שם לפנות ימינה ולרכוב עוד כ-8 ק"מ מישוריים למדי על כביש 38 עד לצומת האלה. זו האופציה הקלה והמהירה ביותר – כחצי שעה לרוכב מיומן ונחוש. יש גם כמה אפשרויות לחזור דרך השטח, אולם אז מדובר במסלול ארוך במיוחד. תוואי השטח חשוף כמעט כולו, ולכן בקיץ כדאי להתחיל ברכיבה מוקדם מאוד בבוקר, להצטייד בהגנה מן השמש ובהרבה מים. אורך הסינגל כ-24 ק"מ והוא מסומן לכל אורכו בשלטים של סמלי שביל אופניים – כחול על רקע צהוב (סיווג של רמת רכיבה בינונית). על השלטים כתוב "שביל עדולם".

נטלי נקש
שביל עדולם. צילום אילן שחר, ארכיון הצילומים של קקל

"יער בן שמן נוח יחסית מבחינת הפרשי הגובה שבו: המבקשים לרכוב ביער אינם נדרשים לעליות ארוכות כמו בהרי יהודה הסמוכים. הקרבה ותוואי השטח הנוח תרמו לכך שהוא הפך לאתר רכיבה מרכזי, שוקק רוכבים בכל ימות השבוע, ובסופי השבוע במיוחד"

שביל אופניים יער גברעם

שביל יער גברעם נמצא דרומית לאשקלון ביער גברעם בצמוד לקיבוץ גברעם. השביל עובר בנוף של גבעות כורכר וסוף החורף תחילת האביב זו העונה המושלמת לרכיבה בו. הגבעות מעוטרות בפריחה של שיחי רותם וקידה שעירה, כלניות, צבעונים וגיאופיטים נוספים. מהמבואה הראשית אפשר לבחור רכיבה בשלושה אורכים. מסלול קצר לרמת רכיבה בסיסית באורך של כ 3 ק"מ מהמבואה לכיוון מערב ומסלול לרמת רכיבה בינונית שמורכב משתי טבעות ביערות שממזרח ודרום לקיבוץ המאפשר רכיבה של כ 10 ק"מ או מסלול מורחב של כ 20 ק"מ.

שביל אופניים עין השופט – הזורע

שביל האופניים עין השופט-הזורע מאפשר רכיבה של 30-13 ק"מ בנוף הייחודי של המרחב הביוספרי רמת מנשה שבתחומי המועצה האזורית מגידו. הוא כולל כ-30 ק"מ של שבילים, ומוביל את הרוכב לפינות חמד שעד כה נחבאו בעומק היער: תצפיות נוף, מנהרות בחורש הסבוך, שולחנות אבן ישנים של קק"ל ועוד. תנאי השטח, הטופוגרפיה ותוואי המסלול מאפשרים רכיבה במשך כל ימות השנה: היער מספק מחסה וצל במשך ימי הקיץ, וסוג הקרקע מאפשר רכיבה גם בימי גשם. המסלול כולל שתי "טבעות" שבהן אפשר לרכוב בנפרד או יחד. בערוצי הנחלים גדלים קנים, שיחי פטל קדוש והרדוף ואף עצי ערבה מחודדת והאולמוס השעיר הנדיר במקומותינו. ביערות גדלים אורנים, איקליפטוסים ועצי צפצפה. הקיסוס המשתלשל מהעצים השונים מעניק ליערות מראה של ארצות רחוקות. השביל בנוי בצורה המאפשרת חוויית רכיבה מהנה לכל רוכבי האופניים, מהמתחילים ועד למתקדמים, מאוהבי הרכיבה הנינוחה ועד לחובבי האדרנלין. מצד אחד הוא אינו כולל קטעים טכניים, מדרגות או שיפועים גדולים, ומצד אחר הוא בנוי בצורה חכמה המאפשרת לרוכבים המקצועיים המגבירים את המהירות, להגיע למצב הדורש שליטה גבוהה באופניים וריכוז מרבי לאורך כל הדרך. ההנאה מובטחת.

שביל אופניים הרצל ביער בן שמן

שביל הרצל הנו מסלול רכיבה באורך כ-10.5 ק"מ שייקח אתכם לסיבוב מהנה בלבו של יער בן שמן. המסלול ידידותי, הכניסה ליער נמצאת בתחילת כביש 443 מזרח.

יער בן שמן נוח יחסית מבחינת הפרשי הגובה שבו: המבקשים לרכוב ביער אינם נדרשים לעליות ארוכות כמו בהרי יהודה הסמוכים. הקרבה ותוואי השטח הנוח תרמו לכך שהוא הפך לאתר רכיבה מרכזי, שוקק רוכבים בכל ימות השבוע, ובסופי השבוע במיוחד.

לאחר תכנון ארוך הוחלט שייבנו שלושה שבילים ביער בן שמן באורך כולל של כ-65 ק"מ: קצר, בינוני וארוך. הרכיבה ביער בן שמן מומלצת כל השנה, אולם בשיא הקיץ יכול להיות שם חם מאוד, ומומלץ להתחיל לרכוב מוקדם. השבילים משלבים אזורים מוצלים ואזורים חשופים, ועל כן מומלץ להתמקד באזורים החשופים בעונות החורף, ובמוצלים כאשר חם יותר.

שביל אופניים מעלה נחל אלכסנדר

המסלול מורכב מ-3 טבעות העוברות בנופים היפים של השרון דרך כוכב יאיר, צור יצחק ומצפה הדר גולדין בסמוך לישוב סלעית. המסלול הקצר – אורך 14.5 ק"מ, גובה מצטבר 100 מ', רמת רכיבה קלה.
המסלול הבינוני – אורך 20 ק"מ, גובה מצטבר 270 מ', רמת רכיבה בינונית.
המסלול הארוך – אורך 27 ק"מ, גובה מצטבר 400 מ', רמת רכיבה בינונית.

השביל אופניים הנו שביל מודולרי המספק רכיבה איכותית לרוכבים מתחילים ומתקדמים כאחד, בשילוב פריחה משגעת ונופים מרהיבים, וכל זאת במרחק קצרצר מהמרכז והשרון.

שביל אופניים רימון ביער להב – כרמים

שביל רימון הוא שביל אופניים וותיק בחלקו הדרומי של יער להב. בשביל רימון התווספו לאחרונה כ-20 אלמנטים טכניים מסוג מדרגה, קפיצת עפר, קפיצת עפר עם מרווח ומקפצת שליחה. אלמנטים אלו מפוזרים לכל אורך השביל. לכל אלמנט יש מעקף (צ'יקן ליין) משולט. אלמנטים אלו, המיועדים אך ורק לרוכבים מנוסים בעלי רמת רכיבה גבוהה, משדרגים את חווית הרכיבה בשביל והופכים אותו לאחד המהנים בקק"ל. בנוסף כחלק משדרוג מערך שבילי האופניים ביער להב התווספו עמדות ניפוח צמיגים במבואות.

סינגל רימון. צילום יפתח סהר

"שביל רימון הוא שביל אופניים וותיק בחלקו הדרומי של יער להב. בשביל רימון התווספו לאחרונה כ-20 אלמנטים טכניים מסוג מדרגה, קפיצת עפר, קפיצת עפר עם מרווח ומקפצת שליחה. אלמנטים אלו מפוזרים לכל אורך השביל. לכל אלמנט יש מעקף (צ'יקן ליין) משולט. אלמנטים אלו, המיועדים אך ורק לרוכבים מנוסים בעלי רמת רכיבה גבוהה"

סינגל השלוחה

אורכו של הסינגל, 20.4 ק"מ, עלול להישמע קצר לחלק מהרוכבים, אך 530 מ' טיפוס על פני המרחק הזה מבהירים שזה סינגל עם מעט מאוד מנוחה – או שאנחנו בירידה הדורשת את מלוא תשומת הלב שלנו, או שאנחנו בעלייה הסוחטת כל סיב שריר ברגליים שלנו.

שהאתגרים הטכניים במסלול בנויים בצורה חכמה כך שיופיעו בעיקר כשהמהירות גוברת – רוכבים רגועים יוכלו ליהנות מן השביל בלי להיתקל במכשולים שיעצרו אותם, אך מי שישחררו את המעצורים בירידות יידרשו לשליטה מושלמת באופניים על מנת שדליי האדרנלין שיוזרמו בגוף לא יישפכו על קרקע היער.

למעוניינים בקיצור המסלול, מבנהו מאפשר חיתוכים קלים בכמה מקומות אל המשך המסלול, מה שמאפשר מבחר אפשרויות רכיבה בין 10 ק"מ ל – 21. מצד שני, חובבי המרחקים יכולים בקלות לשלב את הרכיבה בסינגל עם רכיבה בסינגל חוף הכרמל בן 40 הקילומטרים או בחלקו, זאת על ידי רכיבה בדאבל דרומה כשאנו מגיעים לקראת סוף ההקפה לכביש הסמוך למרכז מיר"ב.

הסינגל מסומן בשטח על ידי "טיפות" עם רוכב אופניים בצבע שחור בתוכן על רקע צהוב, כאשר השפיץ של הטיפה מצביע על כיוון התנועה. הרכיבה היא אך ורק בכיוון המסומן – עם כיוון השעון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

יש משתלה חדשה במחסיה

טקס להשקת המשתלה השיקומית "דרך הגן" התקיים השבוע במושב מחסיה

ניחום ממלכתי

נשיא המדינה, יצחק בוז'י הרצוג הגיע השבוע לניחום אבלים בבית משפחת צימבליסט, היושבת שבעה על בנה אליהו משה הי"ד שנפל במלחמה. לכלוכית מאוד התרגשה מהמעמ

תפילה למען החטופים

רחל סיסו המדהימה, תושבת העיר נסעה השבוע במיוחד לכותל על מנת להתפלל לחזרתם ולבריאותם של החטופים

מעמד נשיאותי

ראשת העירייה לשעבר, ד"ר עליזה בלוך ומחברת הספר "גשרים של אור" נפגשה לאחרונה עם נשיא המדינה ורעייתו

הגיע זמנה

אחרי שלוש וחצי שנים, שרי דרור ראש מינהל חינוך, נוער וקהילה הודיעה על התפטרותה. מה יהיו צעדיה הבאים? "כשלב ביניים החליטה לסייע במערכות חינוך בדרום ובעוטף" | איך העירייה השפיעה עלייה? "הייתה בית הספר של החיים שלי" | ריאיון בלעדי

טופו ברוטב טריאקי ואננס

מנת טופו עשירה בטעמים ובחלבון שמכינים בקלות על המנגל או על מחבת פסים לא תאמינו כמה היא טעימה, מלאה בסיבים תזונתיים ומתאימה למי שפחות מחבב בשר או חלב

המתכון של אושרת: לחם מנומר

לחם מעניין ואחר שעשוי מבצק חלב (דומה במרקם לבריוש) | מה שונה? שבמקום שמן שמים חמאה ואת מקומם של המים תופס החלב | בין אם טעמתם או לא, אני ממליצה להכין את הלחם בבית, זה טעים הרבה יותר

עצוב: הלוחם אליהו משה צימבליסט נפל במלחמה

סמל אליהו משה צימבליסט ז״ל (21), היה בוגר ישיבת אהבת ישראל, שירת כלוחם בגדוד 601 עוצבת עקבותך הברזל (401) נפל במוצאי שבת בקרב בדרום רצועת עזה | תושבים רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה | גרינברג אמר: "הלב נשבר, היגון עצום ובלתי נתפס"

העירייה אישרה: תב"רים על סך 137 מיליון שקל

מועצת בעירייה, בראשות שמואל גרינברג התכנסה בשבוע שעבר לצורך אישור תב"רים | אושרו: בנייה של מאות כיתות למוסדות החינוך, הקמת שלוחת רווחה חדשה, הקמת אולמי ספורט, תכנון הקמת בית החולים, הקמת מעונות יום, הקמת טיפת חלב ועוד

עזיבה נוספת: דודו ג'מו התפטר

ראש מינהל תפעול, דודו ג׳מו, סיכם עם ראש העירייה, שמואל גרינברג ומנכ"ל העירייה אוהד שגב כי יסיים את תפקידו בקרוב | דודו ג׳מו: "אחרי 4 שנים הגיע הזמן להמשיך לאתגר הבא" | העירייה תצא בימים הקרובים במכרז לאיתור האדם המתאים לתפקידו

ציון חשוב: התקיים יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

בשבוע שעבר התקיימו אירועי הזיכרון ליהודי אתיופיה | במסגרת האירוע קיימו הדרכות אליהם הגיעו מאות תלמידים ששמעו וטעמו את מסע הגבורה של יוצאי אתיופיה ולאחר מכן, יצאו להר הרצל לקברי הלוחמים של בני העדה

סכנת חיים: תינוק נחנק מסוכריה וניצל

תינוק כבן שנתיים, נחנק יום שבת האחרונה מסוכריה בביתו ברמת בית שמש ג' | הוריו שעלו על המקרה במהירות, הזעיקו צוותי הצלה שהגיעו למקום והצילו את חיו

שיפור בתחבורה: גרינברג נפגש עם חברת "תנופה"

ראש העירייה, שמואל גרינברג קיים מפגש עם הנהלת חברת "תנופה" המפעילה את קווי התחבורה הציבורית הבינעירוניים בעיר | בפגישה עלה: הצורך בגיוס נהגים, שיפור תשתיות, הוספת קווים לשכונות החדשות והגברת האוטובוסים בשעות העומס

יש לו סיכוי: יוחנן מאלי, מועמד לתפקיד מנכ"ל משרד הנגש

מנכ"ל העירייה הקודם, הגיש את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי. השבוע הודיעה נציבות שירות המדינה כי היא בוחנת את מועמדותו

החבר הכי טוב נחטף

מיכאל חי איפרגן (22) מבית שמש, הכיר את אלמוג מאיר ג'אן, שנחטף על ידי ארגון החמאס ב-7 לאוקטובר ושב בשבת האחרונה לישראל | השבוע בריאיון בלעדי לעיתון "שוס הדרך" הוא חושף את הרגע בו קיבל את הבשורה שחברו הטוב חזר מהשבי, "כשזה אומת, רצתי בוכה להורים שלי"

דילוג לתוכן