הלוחם גבריאל

גבריאל בלום, תושב בית שמש נפל בקרב במרכז הרצועה, בו נפלו שלושה לוחמים נוספים ושישה נפצעו. בן 27 במותו | בלום ז"ל שירת כלוחם בגדוד ההנדסה 8173, חטיבת עציוני. לוחם שעבר את מסלול הגיבוש עם בלום כתב עליו: "היה מוביל ביד רמה, חד, מקצוען וחזק; דואג להכשרה של הלוחמים, מגדיל ראש, ועושה מה שצריך, ואף יותר, עצוב לי מאוד"
עידן מערכות

"נזכור אותך תמיד כאדם כל כך טוב ומצחיק, חבר טוב ולוחם מעולה", אמרו הלוחמים שהכירו את רב סמל במילואים גבריאל בלום ז"ל. בלום היה תושב בית שמש, בוגר הישיבה התיכונית אמי"ת נחשון, מחזור ו', בן 27 במותו. הלווייתו התקיימה ביום שלישי האחרון בהר הרצל.

ראשת העירייה בלוך ספדה: "משפחת בלום היקרה, העיר בית שמש אבדה ודואבת עם נפילתו של בנכם יקירכם גיבור ישראל רס"ל (מיל׳) גבריאל בלום. גבריאל, לוחם בצוות ההנדסה האוגדתי של אוגדה 36, נפל בקרב במרכז רצועת עזה. גיבור ישראל אשר בשרותו הגן על העם והארץ. העצב כבד מנשוא. מחבקים אתכם בשעה קשה זו ונמשיך ללוותכם ולהיות לצידכם".

חזן
בלוך וחברי מועצה ליוו את משפחת בלום

חברי המשפחה כתבו בפייסבוק:

"מצדיעים לחברינו, בנם של דוד וג'ניפר בלום, גבריאל שנפל בלחימה בעמלק בעזה. משפחת בלום התגוררה ברמת בית שמש מאז שנותיה המוקדמות של השכונה. כל כך עצוב וכל כך מכעיס"

חברי המשפחה כתבו בפייסבוק: "מצדיעים לחברינו, בנם של דוד וג'ניפר בלום, גבריאל שנפל בלחימה בעמלק בעזה. משפחת בלום התגוררה ברמת בית שמש מאז שנותיה המוקדמות של השכונה. כל כך עצוב וכל כך מכעיס".

חבריו של בלום שהתעוררו לבוקר שהביא עימו את הבשורה הקשה ספדו לו בפוסטים ברשתות החברתיות. "גבריאל, איזה בוקר נורא. הי"ד, נזכור אותך תמיד כאדם כל כך טוב ומצחיק, חבר טוב ולוחם מעולה".

לוחם נוסף שעבר עמו את הטירונות כתב על בלום: "הכרתי את גבריאל בלום מהגיבוש, אותו עברנו יחד, וחלק מהשירות באותו הצוות. היינו שונים מאוד, והמפגש איתו זכור לי מאוד חזק, כשני טירונים שמגיעים ממקומות שונים. היה מאוד משמעותי בצוות – מוביל ביד רמה, חד, מקצוען וחזק. היה רץ כמו שד טסמני. שמחתי לפגוש אותו שוב לקראת סוף השירות, כששנינו מפקדים וגיליתי את אותו גבריאל – דואג להכשרה של הלוחמים, מגדיל ראש, ועושה מה שצריך, ואף יותר. עצוב לי מאוד".

היה כמו שד טסמני ולוחם מעולה | גבריאל ז"ל

חבריו של בלום:

"התעוררנו לבוקר שהביא עימו את הבשורה הקשה. גבריאל, איזה בוקר נורא. הי"ד, נזכור אותך תמיד כאדם כל כך טוב ומצחיק, חבר טוב ולוחם מעולה"

נפל בקרב בעזה

ביום שלישי האחרון צה"ל הותיר לפרסום את תשעת הלוחמים שנהרגו ברצועה, שישה מהם באירוע במהלכו התפוצץ חומר נפץ בעת הכנות להשמדת מנהרה תת קרקעית במחנה הפליטים אל-בורייג', במרכז הרצועה. גורמים בצה"ל ציינו כי חומר הנפץ התפוצץ מסיבה שטרם הובררה. ההערכה היא שהפיצוץ ארע בעקבות התלקחות של חומר נפץ. נבדק האם תקלה בחיבור התיילים או הפעלת מטען חבלה בפיר גרמו לפיצוץ.

רס"ל במיל' גבריאל בלום נהרג מפיצוץ שאירע באזור המנהרה. לצידו נפצעו באורח קשה קצין, לוחם ושני לוחמים במילואים מצוות ההנדסה של אוגדה 36, ובהם עידן עמדי. ישיבת אמית נחשון בה למד גבריאל הי"ד פרסמה הודעה בעקבות נפילתו. ראש הישיבה הרב איתי וייס אמר כי "האבדה קשה והצער שובר את הלב. אחוז הבוגרים שלנו המשרת ביחידות הלוחמות גבוה מאוד ואנחנו מתפללים כל יום על בוגרינו ועל כלל לוחמי וחיילי צה"ל. גבריאל היה תלמיד אהוב ומוכשר בעל יכולות גבוהות שהגיע להישגים מצוינים. מחנכיו ומוריו יחד עם כל בית הישיבה משתתפים בצער הנורא של ההורים ובני המשפחה".

תושבי העיר ליוו את גבריאל ז"ל בדרכו האחרונה 

ראש הישיבה הרב איתי וייס

"גבריאל היה תלמיד אהוב ומוכשר בעל יכולות גבוהות שהגיע להישגים מצוינים. מחנכיו ומוריו יחד עם כל בית הישיבה משתתפים בצער הנורא של ההורים ובני המשפחה"

הרב צבי זוננשיין שהיה מחנכו של גבריאל הי"ד בישיבה אמר כי גבריאל היה תלמיד מיוחד ומאיר פנים. "היו לו עיניים טובות ולב טוב. הוא היה אהוב על חבריו והיה לו חשוב לשרת בצה"ל כלוחם ולתרום למדינה. לגבריאל היו עוצמה פנימית ושמחת חיים פשוטה שהפכה אותו לאהוב על כל מי שפגש בו. ליבנו עם המשפחה ועם כל אוהביו".

מאות רבות מתושבי העיר בית שמש התייצבו עם דגלי ישראל ובשירה שקטה לוו את בני משפחת בלום עם צאת מסע הלוויה של בנם, גיבור ישראל רס"ל (מיל) גבריאל בלום למנוחת עולמים בהר הרצל.

מערכת "שוס הדרך" מצדיעה למשפחת בלום ולגבריאל הי"ד, נזכור אותך לעד כגיבור ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

יש משתלה חדשה במחסיה

טקס להשקת המשתלה השיקומית "דרך הגן" התקיים השבוע במושב מחסיה

ניחום ממלכתי

נשיא המדינה, יצחק בוז'י הרצוג הגיע השבוע לניחום אבלים בבית משפחת צימבליסט, היושבת שבעה על בנה אליהו משה הי"ד שנפל במלחמה. לכלוכית מאוד התרגשה מהמעמ

תפילה למען החטופים

רחל סיסו המדהימה, תושבת העיר נסעה השבוע במיוחד לכותל על מנת להתפלל לחזרתם ולבריאותם של החטופים

מעמד נשיאותי

ראשת העירייה לשעבר, ד"ר עליזה בלוך ומחברת הספר "גשרים של אור" נפגשה לאחרונה עם נשיא המדינה ורעייתו

הגיע זמנה

אחרי שלוש וחצי שנים, שרי דרור ראש מינהל חינוך, נוער וקהילה הודיעה על התפטרותה. מה יהיו צעדיה הבאים? "כשלב ביניים החליטה לסייע במערכות חינוך בדרום ובעוטף" | איך העירייה השפיעה עלייה? "הייתה בית הספר של החיים שלי" | ריאיון בלעדי

טופו ברוטב טריאקי ואננס

מנת טופו עשירה בטעמים ובחלבון שמכינים בקלות על המנגל או על מחבת פסים לא תאמינו כמה היא טעימה, מלאה בסיבים תזונתיים ומתאימה למי שפחות מחבב בשר או חלב

המתכון של אושרת: לחם מנומר

לחם מעניין ואחר שעשוי מבצק חלב (דומה במרקם לבריוש) | מה שונה? שבמקום שמן שמים חמאה ואת מקומם של המים תופס החלב | בין אם טעמתם או לא, אני ממליצה להכין את הלחם בבית, זה טעים הרבה יותר

עצוב: הלוחם אליהו משה צימבליסט נפל במלחמה

סמל אליהו משה צימבליסט ז״ל (21), היה בוגר ישיבת אהבת ישראל, שירת כלוחם בגדוד 601 עוצבת עקבותך הברזל (401) נפל במוצאי שבת בקרב בדרום רצועת עזה | תושבים רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה | גרינברג אמר: "הלב נשבר, היגון עצום ובלתי נתפס"

העירייה אישרה: תב"רים על סך 137 מיליון שקל

מועצת בעירייה, בראשות שמואל גרינברג התכנסה בשבוע שעבר לצורך אישור תב"רים | אושרו: בנייה של מאות כיתות למוסדות החינוך, הקמת שלוחת רווחה חדשה, הקמת אולמי ספורט, תכנון הקמת בית החולים, הקמת מעונות יום, הקמת טיפת חלב ועוד

עזיבה נוספת: דודו ג'מו התפטר

ראש מינהל תפעול, דודו ג׳מו, סיכם עם ראש העירייה, שמואל גרינברג ומנכ"ל העירייה אוהד שגב כי יסיים את תפקידו בקרוב | דודו ג׳מו: "אחרי 4 שנים הגיע הזמן להמשיך לאתגר הבא" | העירייה תצא בימים הקרובים במכרז לאיתור האדם המתאים לתפקידו

ציון חשוב: התקיים יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

בשבוע שעבר התקיימו אירועי הזיכרון ליהודי אתיופיה | במסגרת האירוע קיימו הדרכות אליהם הגיעו מאות תלמידים ששמעו וטעמו את מסע הגבורה של יוצאי אתיופיה ולאחר מכן, יצאו להר הרצל לקברי הלוחמים של בני העדה

סכנת חיים: תינוק נחנק מסוכריה וניצל

תינוק כבן שנתיים, נחנק יום שבת האחרונה מסוכריה בביתו ברמת בית שמש ג' | הוריו שעלו על המקרה במהירות, הזעיקו צוותי הצלה שהגיעו למקום והצילו את חיו

שיפור בתחבורה: גרינברג נפגש עם חברת "תנופה"

ראש העירייה, שמואל גרינברג קיים מפגש עם הנהלת חברת "תנופה" המפעילה את קווי התחבורה הציבורית הבינעירוניים בעיר | בפגישה עלה: הצורך בגיוס נהגים, שיפור תשתיות, הוספת קווים לשכונות החדשות והגברת האוטובוסים בשעות העומס

יש לו סיכוי: יוחנן מאלי, מועמד לתפקיד מנכ"ל משרד הנגש

מנכ"ל העירייה הקודם, הגיש את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי. השבוע הודיעה נציבות שירות המדינה כי היא בוחנת את מועמדותו

החבר הכי טוב נחטף

מיכאל חי איפרגן (22) מבית שמש, הכיר את אלמוג מאיר ג'אן, שנחטף על ידי ארגון החמאס ב-7 לאוקטובר ושב בשבת האחרונה לישראל | השבוע בריאיון בלעדי לעיתון "שוס הדרך" הוא חושף את הרגע בו קיבל את הבשורה שחברו הטוב חזר מהשבי, "כשזה אומת, רצתי בוכה להורים שלי"

דילוג לתוכן