גיבור אמיתי

רב סמל (מיל') שמעון יהושע אסולין (24) תושב בית שמש, נפל השבוע בקרב בדרום רצועת עזה והובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. תושבי העיר הגיעו לביתם של הוריו עם דגלי ישראל, כדי ללוות אותם להלוויה ולהרכין ראש | אחיו ישראל ספד לו, "היה אחד הגברים הקשוחים שיש, אבל עם לב רך ביותר"
רימון

יום ראשון האחרון הביא איתו בשורה קשה לבית שמש. רב-סמל (מיל') שמעון יהושע אסולין, לוחם וגיבור אמיתי נפל בקרב בדרום רצועת עזה. משפחתו וקרוביו של אסולין ליוו אותו בדרכו האחרונה עם דגלי ישראל, עד לצאתם להלוויה שהתקיימה בהר הרצל בירושלים. "הוא היה חסין מאש, אני לא מבין איך הכדורים הצליחו לחדור לו לתוך הגוף", ספד אחיו ישראל אסולין בבכי. "אחי היה אחד הגברים הקשוחים שיש, אבל עם לב רך ביותר".

תושבי בית שמש ומקורבים למשפחה, הגיעו לבית משפחת אסולין עם דגלים וליוו את המשפחה. הרב רפי אסולין, ראש הישיבה התיכונית "שעלי תורה" בעיר ואביו של הלוחם שמעון אמר, "יצאנו להגיד תודה על השותפות והביחד. אנחנו מתפללים לחזק את היחד שלנו. לראות את הטוב שיש בכל אחד. החיבור שיש בכל אחד. על זה אנחנו צריכים להגיד תודה. אנחנו מתפללים שנרקוד ברחובות הללו ריקודים של שמחה וגאולה, אבל עד אז כנראה שנכונה לנו דרך יותר ארוכה. רק ביחד זה ילך. רק ביחד נתחזק וננצח. תודה לכולם, זה ממש מחמם את הלב".

חשמל
הלוחם שמעון אסולין ז"ל, שנפל בקרב בדרום עזה

רב בישיבת ההסדר משה מאלי:

"זה היה עוד חלק מאותה חתירה למצוינות ודבקות במטרה של שמעון, דבר שמאוד אפיין אותו. היה חשוב לו להיות נוכח ומשמעותי במלחמה הזו, החברים שלו אמרו שהיה לוחם בכמה רמות מעל כולם. שמעון תכנן ללכת בהמשך חייו ליחידה מיוחדת. הוא היה במיונים והתקבל ליחידה מסוימת אבל הוא רצה משהו יותר רציני, ובכל התהליך הזה נפתחה המלחמה"

חירף את נפשו

האח הצעיר במשפחת אסולין שיתף על הלוחם בכאב בהלוויה, "זה הרגע שבו הוא הראה לנו את המהות שלו", אמר בהערצה. "שמעון אחי יצא לפני חודש וחצי מעזה ולא נח בבית לרגע. הוא רצה לחזור והפך את כל העולם. בסוף הצליח לחבור לחבר שלו, מ"מ בצנחנים, דרך השלישות בדרך לא דרך, ולחם בגבורה עד לשבת שנפל בה.

"שמעון היה בכוח הראשון שנכנס לטהר בתים", המשיך לספר אחיו. "באחד הבתים שככל הנראה היה חשוב לחמאס, שמעון החל להילחם יחד עם הרביעייה שאיתו. הוא והצמד שלו הגיעו לקומה השנייה ועל גרמי המדרגות שמעון ביצע לחימה, חתר למגע בצורה לא נורמלית ונהרג מירי ככל הנראה במקום. הוא היה גיבור אמיתי, אחד שבורא עולם אוהב אותו. הוא בא למסור את הנפש וביצע את זה על הצד טוב ביותר".

הלוחם אסולין שירת בגדוד ההנדסה 924 של חטיבת הראל ולמד בישיבת ההסדר "מדברה כעדן" במצפה רמון. רב בוגרי הצבא בישיבת ההסדר משה מאלי, לימד את אסולין בשנתיים האחרונות סיפר כי "שמעון השתחרר לפני חודש וחצי מהמלחמה בעזה במסגרת הלחימה עם המחלקה שלו, עם החברים מהשירות ומישיבת ההסדר. הם היו בצפון הרצועה, השתחררו להפוגה של חודשיים והיו אמורים לחזור עוד חודש, אבל שמעון ביקש לחזור וניסה בכל דרך ולבסוף הצליח", אמר והוסיף, "חבר טוב של אסולין משך אותו אליו לצנחנים במילואים ללחימה בדרום הרצועה, שם נפל. זה היה עוד חלק מאותה חתירה למצוינות ודבקות במטרה של שמעון, דבר שמאוד אפיין אותו. היה חשוב לו להיות נוכח ומשמעותי במלחמה הזו, החברים שלו אמרו שהיה לוחם בכמה רמות מעל כולם. שמעון תכנן ללכת בהמשך חייו ליחידה מיוחדת. הוא היה במיונים והתקבל ליחידה מסוימת אבל הוא רצה משהו יותר רציני, ובכל התהליך הזה נפתחה המלחמה".

האח הצעיר במשפחת אסולין:

"זה הרגע שבו הוא הראה לנו את המהות שלו", אמר בהערצה. "שמעון אחי יצא לפני חודש וחצי מעזה ולא נח בבית לרגע. הוא רצה לחזור והפך את כל העולם. בסוף הצליח לחבור לחבר שלו, מ"מ בצנחנים, דרך השלישות בדרך לא דרך, ולחם בגבורה עד לשבת שנפל בה"

היה אהוב, שקט ומצחיק

אחיו הצעיר של אסולין אמר שלשמעון היה חוש הומור מדהים. "הוא ניהל את הצחוק במשפחה. אני האח הקטן מתחתיו, ותמיד כשהייתי צריך, הוא היה שם, מגן עליי. הוא עשה הכול בשקט, בענווה, באמת. מספרים לנו כמה הוא היה שקט-שקט. היה עושה מה שצריך, לומד מה שצריך כדי להיות הכי מקצועי שאפשר, חתר למה שצריך לדעת ועשה הכול על הצד הטוב ביותר".

הרב מאלי הוסיף לדברי אחיו על אסולין, "תכונה נוספת שמאוד אפיינה אותו הייתה שקט פנימי שמעיד על עוצמות מאוד גדולות בתוכו. שמעון תמיד היה אחד שלא מדבר יותר מדי, אבל כשהיה מדבר, היה לו מה לומר בחכמה וטוב טעם. הייתה לו חתירה לאמת. תמיד רצה ושאף שהאמת תצא לאור ודאג למה לא רואים אותה תמיד. כשמשהו הטריד אותו, אם בישיבה ואם בעולם שבחוץ, תמיד היה מברר את הדברים לעומקם ופותח הכל, מעמיק וחוקר. היה אכפת לו ממה שקורה מסביב".

לסיכום אמר הרב, "שמעון היה איש של עקשנות ורצינות. זהו הדבר הראשון שעולה לי בזיכרון שלו – עז נפש. לוחם בעל רצינות לא מתפשרת. הוא הלך ועשה כל משימה ומטרה שהוא הציב לעצמו בדרך, הן בבית המדרש, ברוח, והן במלחמה".

ראשת העירייה, לצד האב במסע להלוויתו של בנו

ראשת העירייה בלוך:

"כולם זוכרים, הרב רפי, איך הספדת ברטט את גיבור ישראל החלל הראשון במלחמת 'חרבות ברזל' מבית שמש רס"ל (מיל) דניאל קסטיאל ז"ל, והיום אתם משפחת אסולין באים בשערי משפחת השכול המורמת מעם"

ראשת העירייה, ד"ר עליזה בלוך אמרה: "משפחת אסולין, הרב רפי ותהלה היקרים, הלב מסרב להאמין. בשורה בלתי נתפסת וקשה מנשוא. העיר בית שמש כולה אבלה ודואבת עם נפילתו של בנכם גיבור ישראל רס"ל (מיל) שמעון אסולין. שמעון, שהתעקש להתגייס למילואים והיה אמור להשתחרר ביום שני, נפל בקרב בדרום רצועת עזה בהגנה על העם והארץ. משפחת אסולין היא משפחה שורשית ומהווה מופת בקהילת העיר בית שמש. תהלה היקרה, הרב רפי, ראש ישיבת 'שעלי תורה' בבית שמש וקהילת 'קול אליהו', מעמיד תלמידים הרבה ונותן בהם עוצמות אדירות ובייחוד בימים אלו להגנה על עמנו במערכה הקשה. הכאב עצום ובלתי נתפס. מחבקים אתכם בשעה קשה זו, ונמשיך ללוות אתכם ולהיות לצידכם".

ד"ר בלוך סיכמה ואמרה: "כולם זוכרים, הרב רפי, איך הספדת ברטט את גיבור ישראל החלל הראשון במלחמת 'חרבות ברזל' מבית שמש רס"ל (מיל) דניאל קסטיאל ז"ל, והיום אתם משפחת אסולין באים בשערי משפחת השכול המורמת מעם".

מערכת "שוס הדרך" מרכינה ראש ומוסרת למשפחת אסולין היקרים שלא תדעו עוד צער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

תערוכה סוף הדרך

השבוע נערכה תערוכת האומנות של בוגרות בית הספר "סטארט" בו הוצגו יצירות אומנות עם המציאות הישראלית הכאובה בצל המלחמה

פותחים את הקיץ

אקים בית שמש פתחו את הקיץ למשפחות המיוחדות עם המופע של שלומי וסתם ומגוון דוכנים

הביאו חיים

מתנדבות מאיחוד הצלה סייעו לאישה בזמן לידה ברמת בית שמש ד' והצליחו בתושייתן להביא חיים לעולם

הנצחה מרגשת

אלידור חדד, גיסו של רותם לוי – לוחם ביהלום שנהרג בקרבות בעזה – החליט להנציח אותו ואת הלוחמים עם תמונות שצילם בעזה

ביקור ממלכתי

יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ הגיע לעיר לביקור בבית משפחתו של רס"ל יוסף מלאכי גדליה הי"ד, מלווה בראש העירייה שמואל גרינברג.

שת"פ עם האיראנים

אלימלך שטרן, תושב העיר בן 21 מואשם שקיים מערכת יחסים עסקית עם סוכן איראני וביצע משימות בהנחייתו בתמורה לתשלום בקריפטו | שטרן פעל יחד עם עוד שני חשודים ולפי כתב האישום, היה עליו להעביר חבילות עם ראש חיה או בובה כרותים לצד סכין ובכך לאיים על אזרחים ישראלים

חשד: בן 20 נתפס עם חומרים החשודים כסם

בפעילות בלשי המשטרה בעיר בית שמש, בוצע חיפוש בביתו של תושב העיר | במהלך פעילותם, בין היתר אותר במחסן השייך לחשוד, חומר חשוד כסם במשקל רב והחשוד נעצר

חשד: חרדים ריססו כיתובי נאצה על גרינברג

חרדים קיצוניים החליטו לרסס ברחבי העיר כיתובי נאצה המאיימים על ראש העירייה, שמואל גרינברג | "סופך יהיה כמוחמד דף" כתבו | הסיבה לפעולות החריגות: פקחי העירייה פינו קרוואן לא חוקי שהשתלט על שטח ציבורי

המתכון של השף הלבן: סיגר במילוי דגים

תשכחו מהסיגרים שאתם מכירים: רון יוחננוב עם מתכון לסיגרים במילוי דגים, פלפלים ועשבי תיבול שמגישים לצד מטבל יוגורט-טחינה מיוחד

המתכון של אושרת: גומות בקלאווה פיסטוק

אני קוראת לעוגיות האלו גומות בקלאווה ומקווה שתבינו למה בהמשך | הבקלאווה המרשימה אומנם נראית מורכבת להכנה, אך אם תעקבו אחרי ההוראות, תגלו קינוח קל, מרשים ושקוצר מחמאות בכל ארוחה חגיגית

העירייה: נערכת לזירה הצפונית

עובדי אגף הביטחון בעירייה השתתפו השבוע ביום עיון מקצועי על רקע מלחמת "חרבות ברזל" והיערכות לזירה הצפונית לאור האיומים | צחי אלימלך, מנהל אגף הביטחון אמר: "ההיערכות שלנו לאיומים מהזירה הצפונית מצריכה תכנון מדויק ושיתוף פעולה מלא בין כל המחלקות והארגונים

העירייה: נותנת מלא לצרכי הקהילה האתיופית

ראש העירייה נפגש לאחרונה עם חברי הכנסת צגה מלקו, אושר שקלים מהליכוד וראשי הקהילה האתיופית בעיר | הפגישה על הרצון לתת מענה לקהילה במגוון נושאים. כמו: מבני ציבור, בתי כנסת, רווחה ועוד

פותחים שנה: העירייה נערכת לקראת ה-1 לספטמבר

בכירי העירייה קיימו סיור מקיף במוסדות החינוך ובשטחים הציבוריים המיועדים לקראת פתיחת שנת הלימודים | במהלך הסיור הם בחנו את התקדמות בניית המוסדות החדשים ואת עבודות השיפוץ והחידוש של המבנים הקיימים

מתכננים: להרחיב את שלוחת בית החולים הדסה

פרופסור יורם וייס, מנכ"ל הדסה נפגש השבוע עם ראש העירייה שמואל גרינברג | בפגישה הם שוחחו על הרחבת השלוחה בעיר, על הנגשת טיפולים רפואיים, הקמת מרכז לימודי פרא רפואי ועוד

שר החינוך: "בית שמש נמצאת בעיצומה של קפיצת גדילה"

שר החינוך יואב קיש ביקר לאחרונה בעיר ונפגש עם ראש העירייה, גרינברג | במפגש עלה נושא גדילת האוכלוסייה, חוסר בכיתות ובקשת תקציב ייחודי לבית שמש כדי לצמצם את הפערים לקראת פתיחת השנה

דילוג לתוכן