גיבור אמיתי

רב סמל (מיל') שמעון יהושע אסולין (24) תושב בית שמש, נפל השבוע בקרב בדרום רצועת עזה והובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. תושבי העיר הגיעו לביתם של הוריו עם דגלי ישראל, כדי ללוות אותם להלוויה ולהרכין ראש | אחיו ישראל ספד לו, "היה אחד הגברים הקשוחים שיש, אבל עם לב רך ביותר"
חשמל

יום ראשון האחרון הביא איתו בשורה קשה לבית שמש. רב-סמל (מיל') שמעון יהושע אסולין, לוחם וגיבור אמיתי נפל בקרב בדרום רצועת עזה. משפחתו וקרוביו של אסולין ליוו אותו בדרכו האחרונה עם דגלי ישראל, עד לצאתם להלוויה שהתקיימה בהר הרצל בירושלים. "הוא היה חסין מאש, אני לא מבין איך הכדורים הצליחו לחדור לו לתוך הגוף", ספד אחיו ישראל אסולין בבכי. "אחי היה אחד הגברים הקשוחים שיש, אבל עם לב רך ביותר".

תושבי בית שמש ומקורבים למשפחה, הגיעו לבית משפחת אסולין עם דגלים וליוו את המשפחה. הרב רפי אסולין, ראש הישיבה התיכונית "שעלי תורה" בעיר ואביו של הלוחם שמעון אמר, "יצאנו להגיד תודה על השותפות והביחד. אנחנו מתפללים לחזק את היחד שלנו. לראות את הטוב שיש בכל אחד. החיבור שיש בכל אחד. על זה אנחנו צריכים להגיד תודה. אנחנו מתפללים שנרקוד ברחובות הללו ריקודים של שמחה וגאולה, אבל עד אז כנראה שנכונה לנו דרך יותר ארוכה. רק ביחד זה ילך. רק ביחד נתחזק וננצח. תודה לכולם, זה ממש מחמם את הלב".

נטלי נקש
הלוחם שמעון אסולין ז"ל, שנפל בקרב בדרום עזה

רב בישיבת ההסדר משה מאלי:

"זה היה עוד חלק מאותה חתירה למצוינות ודבקות במטרה של שמעון, דבר שמאוד אפיין אותו. היה חשוב לו להיות נוכח ומשמעותי במלחמה הזו, החברים שלו אמרו שהיה לוחם בכמה רמות מעל כולם. שמעון תכנן ללכת בהמשך חייו ליחידה מיוחדת. הוא היה במיונים והתקבל ליחידה מסוימת אבל הוא רצה משהו יותר רציני, ובכל התהליך הזה נפתחה המלחמה"

חירף את נפשו

האח הצעיר במשפחת אסולין שיתף על הלוחם בכאב בהלוויה, "זה הרגע שבו הוא הראה לנו את המהות שלו", אמר בהערצה. "שמעון אחי יצא לפני חודש וחצי מעזה ולא נח בבית לרגע. הוא רצה לחזור והפך את כל העולם. בסוף הצליח לחבור לחבר שלו, מ"מ בצנחנים, דרך השלישות בדרך לא דרך, ולחם בגבורה עד לשבת שנפל בה.

"שמעון היה בכוח הראשון שנכנס לטהר בתים", המשיך לספר אחיו. "באחד הבתים שככל הנראה היה חשוב לחמאס, שמעון החל להילחם יחד עם הרביעייה שאיתו. הוא והצמד שלו הגיעו לקומה השנייה ועל גרמי המדרגות שמעון ביצע לחימה, חתר למגע בצורה לא נורמלית ונהרג מירי ככל הנראה במקום. הוא היה גיבור אמיתי, אחד שבורא עולם אוהב אותו. הוא בא למסור את הנפש וביצע את זה על הצד טוב ביותר".

הלוחם אסולין שירת בגדוד ההנדסה 924 של חטיבת הראל ולמד בישיבת ההסדר "מדברה כעדן" במצפה רמון. רב בוגרי הצבא בישיבת ההסדר משה מאלי, לימד את אסולין בשנתיים האחרונות סיפר כי "שמעון השתחרר לפני חודש וחצי מהמלחמה בעזה במסגרת הלחימה עם המחלקה שלו, עם החברים מהשירות ומישיבת ההסדר. הם היו בצפון הרצועה, השתחררו להפוגה של חודשיים והיו אמורים לחזור עוד חודש, אבל שמעון ביקש לחזור וניסה בכל דרך ולבסוף הצליח", אמר והוסיף, "חבר טוב של אסולין משך אותו אליו לצנחנים במילואים ללחימה בדרום הרצועה, שם נפל. זה היה עוד חלק מאותה חתירה למצוינות ודבקות במטרה של שמעון, דבר שמאוד אפיין אותו. היה חשוב לו להיות נוכח ומשמעותי במלחמה הזו, החברים שלו אמרו שהיה לוחם בכמה רמות מעל כולם. שמעון תכנן ללכת בהמשך חייו ליחידה מיוחדת. הוא היה במיונים והתקבל ליחידה מסוימת אבל הוא רצה משהו יותר רציני, ובכל התהליך הזה נפתחה המלחמה".

האח הצעיר במשפחת אסולין:

"זה הרגע שבו הוא הראה לנו את המהות שלו", אמר בהערצה. "שמעון אחי יצא לפני חודש וחצי מעזה ולא נח בבית לרגע. הוא רצה לחזור והפך את כל העולם. בסוף הצליח לחבור לחבר שלו, מ"מ בצנחנים, דרך השלישות בדרך לא דרך, ולחם בגבורה עד לשבת שנפל בה"

היה אהוב, שקט ומצחיק

אחיו הצעיר של אסולין אמר שלשמעון היה חוש הומור מדהים. "הוא ניהל את הצחוק במשפחה. אני האח הקטן מתחתיו, ותמיד כשהייתי צריך, הוא היה שם, מגן עליי. הוא עשה הכול בשקט, בענווה, באמת. מספרים לנו כמה הוא היה שקט-שקט. היה עושה מה שצריך, לומד מה שצריך כדי להיות הכי מקצועי שאפשר, חתר למה שצריך לדעת ועשה הכול על הצד הטוב ביותר".

הרב מאלי הוסיף לדברי אחיו על אסולין, "תכונה נוספת שמאוד אפיינה אותו הייתה שקט פנימי שמעיד על עוצמות מאוד גדולות בתוכו. שמעון תמיד היה אחד שלא מדבר יותר מדי, אבל כשהיה מדבר, היה לו מה לומר בחכמה וטוב טעם. הייתה לו חתירה לאמת. תמיד רצה ושאף שהאמת תצא לאור ודאג למה לא רואים אותה תמיד. כשמשהו הטריד אותו, אם בישיבה ואם בעולם שבחוץ, תמיד היה מברר את הדברים לעומקם ופותח הכל, מעמיק וחוקר. היה אכפת לו ממה שקורה מסביב".

לסיכום אמר הרב, "שמעון היה איש של עקשנות ורצינות. זהו הדבר הראשון שעולה לי בזיכרון שלו – עז נפש. לוחם בעל רצינות לא מתפשרת. הוא הלך ועשה כל משימה ומטרה שהוא הציב לעצמו בדרך, הן בבית המדרש, ברוח, והן במלחמה".

ראשת העירייה, לצד האב במסע להלוויתו של בנו

ראשת העירייה בלוך:

"כולם זוכרים, הרב רפי, איך הספדת ברטט את גיבור ישראל החלל הראשון במלחמת 'חרבות ברזל' מבית שמש רס"ל (מיל) דניאל קסטיאל ז"ל, והיום אתם משפחת אסולין באים בשערי משפחת השכול המורמת מעם"

ראשת העירייה, ד"ר עליזה בלוך אמרה: "משפחת אסולין, הרב רפי ותהלה היקרים, הלב מסרב להאמין. בשורה בלתי נתפסת וקשה מנשוא. העיר בית שמש כולה אבלה ודואבת עם נפילתו של בנכם גיבור ישראל רס"ל (מיל) שמעון אסולין. שמעון, שהתעקש להתגייס למילואים והיה אמור להשתחרר ביום שני, נפל בקרב בדרום רצועת עזה בהגנה על העם והארץ. משפחת אסולין היא משפחה שורשית ומהווה מופת בקהילת העיר בית שמש. תהלה היקרה, הרב רפי, ראש ישיבת 'שעלי תורה' בבית שמש וקהילת 'קול אליהו', מעמיד תלמידים הרבה ונותן בהם עוצמות אדירות ובייחוד בימים אלו להגנה על עמנו במערכה הקשה. הכאב עצום ובלתי נתפס. מחבקים אתכם בשעה קשה זו, ונמשיך ללוות אתכם ולהיות לצידכם".

ד"ר בלוך סיכמה ואמרה: "כולם זוכרים, הרב רפי, איך הספדת ברטט את גיבור ישראל החלל הראשון במלחמת 'חרבות ברזל' מבית שמש רס"ל (מיל) דניאל קסטיאל ז"ל, והיום אתם משפחת אסולין באים בשערי משפחת השכול המורמת מעם".

מערכת "שוס הדרך" מרכינה ראש ומוסרת למשפחת אסולין היקרים שלא תדעו עוד צער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

האם יהיה מהפך?

הבחירות לראשות המקומית היו מותחות ולחוצות עבור שלושת המועמדים | בלוך, אבוטבול וגרינברג קיבלו את תוצאות המדגמים לפי שעה, כשבכל פעם שניים מהם מובילים ואחד בחוץ | בינתיים גרינברג מוביל ועולה לסבב השני מול בלוך. נכון לסגירת הגיליון אבוטבול בחוץ. אלא אם יהיה משהו דרמטי בספירת הקולות של החיילים ובעלי המוגבלויות

מסיבת רווקות באתונה

אם אפשר לחגוג בחו"ל מסיבת רווקות, אז למה לא? עדי יעקב היפיפייה טסה יחד עם חברותיה לחגוג את מסיבת הרווקות באתונה

חוגגים אהבה

לפעמים לא צריכה להיות סיבה גרנדיוזית כדי לצאת ולחגוג יחד – רחל ואליעזר פחימה מוכיחים את זה

כסף תמורת הצבעה: 3 תושבים נעצרו בחשד לזיוף בבחירות

שני גברים מרמת בית שמש בשנות ה-20 הציעו תשלום עבור הצבעה למועמד מסוים | לפי חקירת המשטרה אחד מהם הציע 200 שקל למי שיצביע למועמד מסוים, ו-100 שקל עבור תעודת זהות של בוחר כדי להצביע עבורו לאותו המועמד. והשני הציע תשלום למי שלא בחרו, כדי להצביע בשבילם | תושב שלישי הכין מסמך סודי שמטרתו לגרום ל"חילונים" לא להצביע וכך לזייף 2,500 קולות | כך תכננו לזייף ולשבש את הבחירות בעיר

בהלה: ניפץ שמשות אוטובוס עם אקדח מסמרים

ויכוח קשה התרחש בכביש בין נהג אוטובוס לנהג רכב והוביל ככל הנראה לבהלה | הנוסעים שהיו עדים למקרה, נמלטו מהמקום מהחשש לפיגוע ירי | מחקירת המשטרה עלה: "נהג הרכב החשוד ניפץ את שמשות האוטובוס באמצעות 'אקדח מסמרים' המשמש אנשי מקצוע"

מטה יהודה: פעוט נפצע קשה בתאונה

הפעוט בן שנה וחצי שהה בחצר הבית, וככל הנראה רכב שביצע רוורס פגע בו קשה | הפעוט פונה לטיפול רפואי בבית החולים ולבינתיים, בוחני תאונות הדרכים חוקרים את נסיבות האירוע

שריפה חריגה: מעון לילדים עם צרכים מיוחדים נשרף כליל

יום שישי, רגע לפני כניסת השבת – פרצה שריפה במעון רוגלית שבנווה מיכאל | לוחמי האש מתחנת בית שמש הוזעקו למקום והחלו בהליך כיבוי מאסיבי | אחרי זמן מה הם הצילו להשתלט על השריפה

נחשפו הסיכומים בין הליכוד לש"ס

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, סיעת הליכוד וסיעת ש"ס, בראשות משה אבוטבול החליטו לחתום על הסכם שותפות ותמיכה | השבוע בית המשפט הורה לפרסם את ההסכם מכיוון שבתוכו התגלה מידע שהציבור צריך לדעת | מה בדיוק סיכמו שתי הסיעות? ומי הרוויח מזה? | ההסכם, הבנייה לחילונים והחרדים והג'ובים שנמכרו

נערכים לנורא מכל | חלק א'

המ"פ מודיע לחולייה שלנו שאנחנו נכנסים לעזה. הוא מציע לנו להיפרד מהמשפחות כי מעתה ואילך לא נוכל ליצור קשר עם הסביבה. אני נפרד מהמשפחה שלי, מצטער אם פגעתי בהם ומתחיל ביחד עם כל הצוות להיערך. חיכינו לרגע הזה, לרגע שבו נגן על המדינה שלנו, למען המשפחות שלנו, למען כל אלו שנרצחו ונהרגו

המתכון של השף הלבן: אגרול ממולא מוס סלמון

המנה הפופולרית ביותר על השולחן, זו שתככב ותגרום לכולם ללקק את האצבעות: אגרול ממולא מוס סלמון וקרם שמנת מוגש עם שמנת של פעם. הנגיסה קריספית והטעם פשוט משגע. אתם חייבים לנסות

המתכון של אושרת: סופריטו פרגיות ותפוחי אדמה

המנה הזו תמיד מנחמת אותי, בעיקר בימי החורף הקרים. כשכל מה שבא לי זה למזוג את המנה לתוך קערה ולהתחמם | אם גם לכם יש את הקטע הזה, אתם חייבים לנסות את המנה הזו הפעם

אלופים: תלמידי אמית נחשון זכו בגביע

טורניר כדורגל מרגש התקיים השבוע באצטדיון העירוני בבית שמש לזכרו של לוחם מגלן רס"ר (במיל') דניאל קסטיאל | בטורניר השתתפו תלמידי אמית נחשון וזכו במקום הראשון

כוכבת: אולפנת אמית נגה זכתה בפרס החינוך המחוזי

בזכות מדדים רבים: אולפנת נגה היא הזוכה בפרס החינוך המחוזי של מחוז ירושלים לשנת תשפ"ד | הפרס הוענק לאולפנה בזכות למידה חברתית ורגישה, קידום שותפות חינוכית וקידום הצוות החינוכי

דילוג לתוכן