אפליה מגדרית: הורים בקבוצה דתית אסרו לשחקנית לשחק מולם

איילה ימין בת ה-10 מקבוצת הקט-סל ב' של הפועל מטה יהודה לא הורשתה לעלות לשחק מול קבוצה דתית "אליצור" עקב המגדר שלה | לאחר התערבות המועצה האזורית מטה יהודה, היריבה התקפלה
רימון

מקרה יוצא דופן בכדורסל הישראלי. איילה ימין בת ה-10, שמשחקת בקבוצת הפועל מטה יהודה, לא הורשתה לעלות לשחק מול יריבה דתית בטענה שיש חוק שמאפשר להם לא לשחק נגד נשים.

האם, עדית ימין, סיפרה ל-ONE על מהלך האירועים: “הבת שלי בת ה-10.5 משחקת בקבוצת הפועל מטה יהודה בקט סל ב'. היום הגעתי למשחק ב-17:10, והבת שלי רצה אליי בוכה מהצד השני של המגרש שהיא לא יכולה לשחק. היא אמרה שהם דתיים והם לא מוכנים לשחק מול בת. הפנים שלי האדימו. המאמן אומר שאין לו מה לעשות, בחור צעיר שכאב לו על הסיטואציה ועוד מנהל של הקבוצה מטעם המועצה.

חזן
איילה ימין (תמונה מטעם המשפחה)

"הבת שלי בת ה-10.5 משחקת בקבוצת הפועל מטה יהודה בקט סל ב'. היום הגעתי למשחק ב-17:10, והבת שלי רצה אליי בוכה מהצד השני של המגרש שהיא לא יכולה לשחק. היא אמרה שהם דתיים והם לא מוכנים לשחק מול בת. הפנים שלי האדימו. המאמן אומר שאין לו מה לעשות, בחור צעיר שכאב לו על הסיטואציה ועוד מנהל של הקבוצה מטעם המועצה"

"הוא אומר שיש חוק שכל קבוצה שהיא 'אליצור' יכולה לא לשחק נגד בת. הבת שלי שיחקה מולם בעבר ולא נאמר שום דבר. מסתבר שההורים של היריבה התעצבנו על המאמן שהסיטואציה הזו קרתה. עליתי לטריבונה וסיפרתי לכל ההורים, הם היו בשוק וכולם היו בהלם מוחלט. פנינו לשופט במחצית והוא אמר שאין לו מה לעשות וננסה לחשוב על פתרון. התקשרתי על האחראי על הכדורסל מטעם המועצה ואמרתי לו שהם לא נותנים לה לשחק והוא אמר שאין דבר כזה, ושבחמישית הבאה אני אדבר איתו.

"עוד לא הגיעה החמישית והבחור הגיע ואמר לבת שלי שהיא עולה לשחק. הוא אמר לקבוצה השנייה שאם יש להם בעיה הם יכולים ללכת. הבת שלי חייכה. אחרי שהיא סיימה את החמישית שלה היא חיבקה אותי.

"אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לעשות כל מה שהם רוצים. הרגשנו שאנחנו מלמדים אותה משהו אחד והרגשנו שמפלים אותה בגלל שהיא בת. היא הבת היחידה. מבחינתם זה מובן מאליו, יש שחקן אחד דתי בקבוצה ואין למשפחה שלו בעיה עם זה. מבחינתם זה טבעי. כל המשפחה שלו התקשרה לתמוך.

איילה ימין במהלך המשחק

"אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לעשות כל מה שהם רוצים. הרגשנו שאנחנו מלמדים אותה משהו אחד והרגשנו שמפלים אותה בגלל שהיא בת. היא הבת היחידה. מבחינתם זה מובן מאליו, יש שחקן אחד דתי בקבוצה ואין למשפחה שלו בעיה עם זה. מבחינתם זה טבעי. כל המשפחה שלו התקשרה לתמוך"

"רק ארבע שעות אחרי המשחק היא התחילה להירגע. היא לא מכירה את הדברים האלה. היה לי קשה לפנות אל השופט ולדבר איתו. המאמן שלהם אמר לי שהוא לא מבין את הדבר הזה, אבל אלה החוקים. כנראה יש עוד קבוצות אליצור בליגה. איילה מאוד אוהבת ספורט, חיכתה הרבה שנים שתהיה קבוצת כדורסל שתקבל אותה כבת. היא עכשיו בקבוצה כשחקנית מן המניין. כל השחקנים הרימו לה ועודדו אותה, חיבקו אותה באופן רגשי גם במהלך המשחק וגם בסוף המשחק. ניגשתי אליהם בסוף המשחק ואמרתי להם שהם היו חברים אמיתיים ובני אדם וכל הכבוד להם”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

דילוג לתוכן