אלה נפתלי, עורכת דין ומגשרת

עו"ד אלה היא אמא לשתי בנות. נשואה ליוסי, מתגוררת במושב עגור, עורכת דין ומגשרת בעלת משרד שעוסק בענייני משפחה ומקרקעין. תחומי העיסוק שלה מתמקדים בענייני משפחה וכל הקשור לגירושין, צוואות וירושות, הסכמי ממון וחיים משותפים, ייפוי כוח מתמשך ומקרקעין
חזן

עו"ד אלה היא אמא לשתי בנות. נשואה ליוסי, מתגוררת במושב עגור, עורכת דין ומגשרת בעלת משרד שעוסק בענייני משפחה ומקרקעין. תחומי העיסוק שלה מתמקדים בענייני משפחה וכל הקשור לגירושין, צוואות וירושות, הסכמי ממון וחיים משותפים, ייפוי כוח מתמשך ומקרקעין.

"אני מאמינה שלאנשים יש כוח לבנות את החיים שלהם איך שהם רוצים ולהגשים את החלומות שלהם", אמרה עו"ד אלה. "לכן אני תמיד אומרת: אם לא טוב לך – תתגרש.י – החיים עוברים מהר מידיי! קחו שליטה על החיים שאתם רוצים להקנות לעצמכם. בתחום שלי אני רואה הרבה אנשים שמעדיפים להמשיך בנישואין או בקשר הזוגי גם אם הם סובלים, ורק בגלל הפחד,  הרי רק המחשבה על גירושין ומה צופה העתיד מעלה כל כך הרבה חששות ומניסיוני אני יכולה להצביע על פחד אחד מרכזי – פחד כלכלי".

בן הרוש

למה בחרת ללמוד עריכת דין?

"מאז ומתמיד ידעתי שאני אעסוק בעריכת דין. המקצוע משלב כל כך הרבה דברים שאני אוהבת. קריאה, כתיבה, חשיבה ויצירתיות, וכן גם קצת משחק. והכי חשוב הוא שעריכת דין בכל התחומים מלווה בעזרה לאנשים דווקא בזמנים שהם במשבר. ועבור אנשים שנמצאים במשבר הגירושין, שזו אחת התקופות הקשות בחייהם, כל עולמם קורס, ותפקידי לעזור להם לבנות את החיים מחדש. כל משפחה היא עולם ומלואו וכל תיק הוא שונה ומיוחד בדרכו,  והרגע שבו הלקוח מחבק אותי עם חיוך ודמעות יחד זו תחושת הסיפוק הטובה ביותר".

איך את מצליחה לשלב בין אימהות לקריירה?

"את דרכי המקצועית התחלתי במקביל לחתונה, היריון ולידות, המשרה הראשונה שלי הייתה במשרד גדול בתל אביב ואחרי זמן קצר הציעו לי שותפות ובאותה נשימה אמרו לי 'רק אם תשימי את המשפחה במקום השני', ובאותה הזמן הייתי בהריון הראשון שלי. המשפט הזה זעזע אותי, כמה שחשבתי שהתקדמנו ונשים כן יכולות להיות בתפקידי מפתח במשק הישראלי, בסוף מתנים את זה בוויתור על המשפחה, יש יותר שוביניסטי מזה?

עו"ד אלה נפתלי

"כמובן שוויתרתי על ההצעה, ואחרי ניסיון של שנים בחרתי להקים את המשרד שבבעלותי, והיום אני יכולה להגיד שאפשר לשלב בין קריירה לבין אימהות וזה לא צריך לבוא אחד על גבי השני. כל זה לא מובן מאליו בימים אלו שעדיין יש פערי שכר נוראיים בין גבר לאישה ובמיוחד הקושי למצוא עבודה כשאת אמא ובפרט כהורה יחידני, ובכלל שעדיין מצופה שהאמא תגדל את הילדים והאבא יעבוד כאליו נשארנו במאה הקודמת".

"והמסר החשוב ביותר שאני מנחילה לנשים שאני מייצגת הוא שלמרות שיש ילדים אפשר לטפח קריירה וזה נותן להן תקווה ומוטיבציה".

יש מקרה שזכור לך במיוחד?

"בתחילת דרכי הגיעה אליי אישה, היא הייתה יותר צעירה ממני בת 25 בערך, והיו לה שלושה ילדים קטנים, היא סיפרה לי שהיא שסבלה מאלימות פיזית קשה, בעלה בוגד בה והיא תלויה בו כלכלית. האישה לא עבדה, היא הגיעה מהפריפריה, לא למדה, אין לה מקצוע, היא פוחדת כי היא לא יודעת איך היא תתמודד ואין לה משפחה שיכולה לעזור לה כלכלית. 

"המקרה שלה ממש חרוט לי כי עם שנות ניסיוני בתחום גיליתי שיש רבות כמותה, ורואים זאת בכמות הנרחצות בשנים האחרונות ע"י בני זוגן, יש עוד הרבה לשנות חברתית, משפטית וחוקתית בנושא".

יש הרבה גברים שמתגרשים ולא מאמינים במערכת המשפט, מה דעתך?

"לצערי, רבים הגברים שהרימו ידיים עוד לפני שהחלו ההליכים, לעיתים, גברים שמתגרשים מרגישים כמו 'כספומט', וצריכים להילחם כדי לפגוש בילדים שלהם. לכך מצטרפת העובדה שעדיין מערכת המשפט תופסת פעמים רבות את האישה כקורבן, והיא רוצה להגן עליה, ורואים זאת בריבוי צו הגנה שמוגשים גם כשאין הצדק ואפילו תלונות שווא במשטרה. "הנקודה שהכי מציקה לי היא העובדה שלמרות שהשתנו הזמנים והיום אבות הרבה יותר מעורבים בגידול הילדים,  עדיין אבות צריכים לחכות לאישור של עובד סוציאלי או של בית המשפט שיחליט שאותו אב הוא "כשיר" להיות עם הילדים, ובפועל "מאשרים לו" לפגוש את הילדים ליותר מ-3 שעות בכל מפגש, פעמיים בשבוע, בעוד האמא אוטומטית 'כשירה'.

"כך לדוגמא מקרה שטיפלתי בו, זוג נשוי למעלה מ- 10 שנים ולהם 3 ילדים, האישה לקחה את הילדים לבית הוריה וניתקה כל קשר בין האב לילדים, ורק לאחר התערבות של עו"ס הסכימה (!!) האמא שהאב יפגוש בילדים פעמיים בשבוע בין השעות 16:00 – 19:00, והתנגדה שהילדים ישנו אצלו ובלי כל סיבה מוצדקת.

"באותו המקרה, האב לאורך כל החיים המשותפים היה פעיל בגידול הילדים אוסף מהמסגרות, מקלחות, מכין ארוחת ערב, ועדיין היה זקוק לאותו אישור כדי להיות עם הילדים מעבר לפעמיים בשבוע. "האם סביר להניח כי כל האימהות הן בעלות מסוגלות הורית טובה יותר משל האהבות? התשובה היא לא! "האב הגיע בשלב מוקדם למשרדי, וכיום זמני השהות שלו ושל האם שווים, והילדים, נותרו מאושרים".

כל הליך גירושין מגיע לבית המשפט או שיש דרכים חלופיות?

"פירוק התא משפחתי הוא אירוע מכונן ומאוד מטלטל, ואחת מתפקידיי כעו"ד הוא ללוות ולכוון את הלקוחות למקום בטוח יותר עם מינימום נזקים, לכן אני מאמינה שרצוי בכל סכסוך לפעול תחילה ליישוב הסכסוך בהליך משא ומתן או גישור ורק במידה שזה לא מצליח להמשיך לערכאות השיפוטיות. (להחריג מקרים דחופים ויוצאי דופן). אנשים פחות מודעים לאפשרות של גישור, ומי שמכיר טועה וחושב שהליך גישורי מעיד על חולשה מצידו, או על כך שההליך דורש ויתורים מהותיים ופשרנות יתר, ולמעשה אין הדבר כך.

"את דרכי המקצועית התחלתי במקביל לחתונה, היריון ולידות, המשרה הראשונה שלי הייתה במשרד גדול בתל אביב ואחרי זמן קצר הציעו לי שותפות ובאותה נשימה אמרו לי 'רק "אם תשימי את המשפחה במקום השני', ובאותה הזמן הייתי בהריון הראשון שלי. המשפט הזה זעזע אותי, כמה שחשבתי שהתקדמנו ונשים כן יכולות להיות בתפקידי מפתח במשק הישראלי"

"הליך הגישור נועד לסייע לצדדים לסיים את המחלוקות באמצעות צד שלישי ניטרלי, וחשוב להבין שהמגשר לא מחליט או מכריע בין הצדדים. לכן, אני תמיד מסבירה ללקוחותיי עדיף שתיקחו אחריות ושליטה ותעצבו את החיים שלכם אחרי הגירושין, ובעזרת עו"ד שמתמחה בתחום, נבין במדויק מה הצרכים שלכם ושל הילדים, מאשר לתת לאדם זר, השופט, להחליט בלי שלכם תהיה שליטה על הפסיקה שלו. בגישור ההליך הרבה יותר מהיר, זול, ומדויק ללקוח ומצמצם מחלוקות העתידיות".

את עוסקת בעוד תחומים מלבד גירושין?

"בהחלט, המשרד נותן מענה בכל הקשור לניהול משברים בתא המשפחתי, טיפול בסוגיות אנושיות וממוניות, ובין היתר גם בעריכת צוואות, הוצאת צווי ירושה, והתנגדויות לצוואות, עריכת ייפוי כוח מתמשך עריכת הסכמי ממון, הורות משותפת וכל הסכם בתא המשפחתי. מתמשך ובנוסף, מלווה עסקאות מקרקעין והעברת זכויות".

ספרי לנו קצת יותר על המשרד?

"אני דוגלת בתפירת חליפה מתאימה לכל אדם שנכנס למשרדי, הרי צריך להבין שיש מעין שרשרת תכנון כללית לכל משפחה ומשפחה, לדוגמה אדם שרוצה לתכנן כלכלית את סוף חייו בעולם, לא תמיד מספיק לערוך צוואה סטנדרטית, יש לבחון את כל השרשרת האם יש הסכם ממון ועד כמה הוא משפיע על הוראות הצוואה, האם אותו אדם רוצה לתכנן את ההתנהלות בזקנתו באמצעות ייפוי כוח מתמשך? ועוד.

"היום אני יכולה להגיד שאפשר לשלב בין קריירה לבין אימהות וזה לא צריך לבוא אחד על גבי השני. כל זה לא מובן מאליו בימים אלו שעדיין יש פערי שכר נוראיים בין גבר לאישה ובמיוחד הקושי למצוא עבודה כשאת אמא ובפרט כהורה יחידני"

"בנוסף המשרד דוגל בכך שהלקוח הוא חלק אינטגרלי וחשוב בניהול ההליך, לכן בהליכי גירושין שהם עצמם מלאי אמוציות אני נותנת ללקוח מעטפת של ליווי רגשי ואם יש צורך גם ייעוץ פיננסי ופנסיוני וככה אני בונה ללקוח מעטפת שלמה משפטית ורגשית כדי לצלוח את המשבר ולהגיע למקום טוב ושלם יותר".

טיפים ללקוחות:

"גברים – שלא יטעו אתכם – לא כל תיק שיש בו משמורת משותפת על הילדים פוטר אתכם ממזונות. קודם כל תבינו את המשמעות, אפשר להיות אבא טוב גם אם תראה את הילדים פחות"

"נשים – תהיו מעורבות בחשבון הבנק, תנהלו את הכספים תדעו כמה הבן זוג מרוויח, אל תעצמו עיניים ואל תפחדו להרוויח כסף, כדי שפחד הכלכלי לא ימנע ממכם להתחיל דף חדש, קחו שליטה ואל תהיו תלותיות בבן הזוג" 

כתובת המשרד: כנפי נשרים 31 ירושלים.

זמני פתיחה: א-ה 8:30-18:00

דוא"ל: [email protected]

יצירת קשר טלפוני

050-7653670

משרד: 02-9707125

אתר: www.ellanaftali-law.co.il

פייסבוק:

עו"ד אלה נפתלי, ענייני משפחה וגירושין

אינסטגרם:

 ella_naftali_adv

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

גיוסה לצו 8

לינוי כהן התותחית, נתפסה בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהיא מגויסת בצו 8 ללחימה "חרבות ברזל"

ממשיך בכל הכוח

יגאל חזן, האלוף! לא מפסיק להפתיע אותנו – גם השבוע הוא פינק מעל אלף חיילים שיצאו מעזה

גאווה ענקית

אמיר סחראי, תושב העיר, הבעלים של חברה "תכל'ס שיווק" התגייס למילואים ולוחם מכל הלב בלב עזה

מרגש

רז הרשקו זכתה במדליית ארד בטוקיו והקדישה את הזכייה ליונתן גוטין ז"ל, ג'ודאי עבר וחלל צה"ל שנפל ב-7.10

אלופה!

מרים סלם, תושבת העיר ומעצבת שמלות ארגנה לאחרונה תרומות של מבחר הלבשה תחתונה וציוד ללוחמים

יצא לרקוד, ונחטף

אליה כהן (26) תושב צור הדסה, נחטף מתוך המיגונית הסמוכה לקיבוץ רעים אחרי שבילה בפסטיבל "נובה" יחד עם בת זוגתו, זיו וזוג חברים | אליה נחטף על ידי החמאס, זיו ניצלה וזוג החברים נרצחו | כעת אחרי שחרור חלק מהחטופים, אימו סיגלית מבקשת להתפלל להשבתו ולא לשכוח אותו ואת שאר החטופים

המתכון של השף: מאפה שושני תפוחים

מאפה חגיגי, מרשים וקל להכנה במיוחד לעונת החורף המפתיעה שהגיעה אלינו בחטף | שילוב של תפוחים, דבש וגבינה שיוצר מאפה טעים במיוחד שגם קל מאוד להכין. מתכון שיהפוך לקלאסיקה

המתכון של אושרת: בצל ממולא ברוטב רימונים

הבית שלי מתחלק ל-2: חציו אוהב ממולאים מתקתקים ומכורמלים וחציו השני אוהב ממולאים חמצמצים | תכינו.. תטעמו.. תשפטו ותחליטו # בתיאבון!

חג בטוח: הנחיות בטיחות באש לחג החנוכה

מערך ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה של כבאות והצלה לישראל פרסם לאחרונה הנחיות לבטיחות בחג החנוכה | כשהמטרה: לשמור על החיים ועל הרכוש

חורף חם: נפתחה האופציה ליהנות מפעילויות לכלל בתושבים

ממוזיקה ועד לאטרקציות ספורט: רשת המרכזים הקהילתיים מובילה בימים אלו פעילויות מגוונות לכלל תושבי העיר, בכל הגילאים | סגן ומ"מ ראשת העירייה, משה שטרית אמר: "נמשיך למצוא את השילוב העדין בין תקופת המלחמה לבין הצורך הברור באירועים ובפעילויות"

חזרה מהשבי: עמית סוסנה, במקור ממושב צלפון

עמית סוסנה (40) במקור ממושב צלפון נחטפה ב-7 לאוקטובר מביתה בכפר עזה בו היא גרה לבד ושוחררה בשבוע שעבר מהשבי | עמית התחבאה בארון וניסתה להימלט מהמחבלים, אך לבסוף נחטפה | כעת אחרי שחזרה 55 ימים מהשבי, המשפחה אמרה: "הסיוט נגמר"

מסוכן: מכולה, עלתה באש במושב מחסיה

בשעות הצהריים, הגיע דיווח לכבאות והצלה בבית שמש על פריצת שריפה במכולה במושב מחסיה | שלושה צוותי לוחמים יצאו לדרך, כדי להשתלט על מוקד השריפה | לא אותרו נפגעים

מפחיד: תושב העיר יידה אבנים על אוטובוס ופצע את הנהג

תושב העיר, בן 16 בלבד יידה אבנים לעבר אוטובוס בעקבות סכסוך עם הנהג בכביש | הוא גרם לנזק לשמשת האוטובוס שהתנפצה וגרמה לפציעת הנהג, ונעצר על ידי שוטרים | נהג האוטובוס נפצע באורח קל וטופל במקום בידי גורמי רפואה. החשוד יובא להארכת מעצר

טרגדיה: מורה ומנהלת מבתי ספר בעיר נרצחו בפיגוע הירי

מרת חנה איפרגן (67) הי"ד הייתה מנהלת בית ספר בית יעקב "בנות הדסה" בבית שמש | ליביה דיקמן (24), הייתה מורה בבית ספר בית יעקב "דרך אמונה" ברמה ג' והייתה בהיריון מתקדם | השתיים נרצחו בפיגוע בכניסה לירושלים בחמישי האחרון, כשהן מחכות לאוטובוס שיוביל אותן לעבודתן בבית שמש

מטה יהודה: ראש המועצה ביקר את המפונים במלונות

לאחרונה התקיים סיור וביקור בבתי המלון ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה בהם שוהים המפונים מהדרום והצפון | הוועדה לפניות הציבור של כנסת ישראל וראש מועצת מטה יהודה, ניב ויזל הגיעו לסיור במטרה ללמוד את הפערים ולהתגבר עליהם

מטה יהודה: התקיים ערב קהילתי בנושא אלימות למפונים מהדרום

המועצה האזורית מטה יהודה, בשיתוף אגף הרווחה, מעמד האישה והממונה על הטרדות מיניות עפרה בטאט, קיימו לאחרונה ערב קהילתי בנושא אלימות כלפי נשים | הערב התקיים במלון יד השמונה ואליו הוזמנו תושבי ותושבות המועצה ומפונים מהדרום המתגוררים במלונות

דילוג לתוכן