אחרי 183 שערים: נמרוד שמש עוזב את בית שמש

החלוץ האימתני בליגות הנמוכות, נמרוד שמש שמצא את עצמו בגיל 21 חוזר בתשובה, הודיע לאחרונה על עזיבת עירוני בית שמש. בקרוב הוא ישחק במדי מ.כ ירושלים של לורנט לוי, הבעלים הצרפתי-ישראלי
חשמל

אחרי 12 עונות רצופות בעירוני, הוא נפרד: לא בכל יום פוגשים שחקן דתי מהליגות הנמוכות שבמשך 12 עונות רצופות (כמעט) במדי עירוני בית שמש כובש לא פחות מ-183 שערים בכל המסגרות. אפשר להגיד שבממוצע נמרוד שמש, חלוצה לשעבר של הקבוצה, רשם בממוצע לא פחות מ-15 שערים בעונה, בין אם בליגה ב' ובין אם בליגה ג'. בעונת 2018/19 החל לשחק בליגה ב' יחד עם עירוני מודיעין, אלא אחרי שהבין שלא מסתדר לו מסיבות אישיות, ביקש שחרור וחזר לבית שמש. במדי מודיעין התכבד בצמד ועל כן מאזנו, עד ליום, זה עומד על 185 שערים, מאז עלה לקבוצת הבוגרים של בית שמש אי שם בעונת 2010/11.

בראיון ל-ONE מספר שמש על עזיבת קבוצת הבית עירוני בית שמש, היחסים הטובים עם עמית שערבי ממועדון כדורגל ירושלים שרצו אותו כבר בעבר, החזרה בתשובה והשפעתה על היותו שחקן כדורגל והשקט ששורר בו כששואלים אותו האם הקריירה שלו התפספסה.

נטלי נקש
נמרוד שמש עוזב את עירוני בית שמש

"ההצעה ממועדון הכדורגל ירושלים הגיע דרך עמית שרעבי, שהוא מנהל הקבוצה שם. מאז המועדון הוקדם בשנת 2019, היה רצון להביא אותי ושאחתום שם. מבחינתי, באותם שנים, זה לא היה רלוונטי, כי העדפתי להישאר בעירוני בית שמש מטעמי נוחות. השנה, אני חושב שזה כן התאפשר לי ולכן החלטתי שאני ישחק בעונה הבאה עם ירושלים"

"ההצעה ממועדון הכדורגל ירושלים הגיע דרך עמית שרעבי, שהוא מנהל הקבוצה שם. מאז המועדון הוקדם בשנת 2019, היה רצון להביא אותי ושאחתום שם. מבחינתי, באותם שנים, זה לא היה רלוונטי, כי העדפתי להישאר בעירוני בית שמש מטעמי נוחות. השנה, אני חושב שזה כן התאפשר לי ולכן החלטתי שאני ישחק בעונה הבאה עם ירושלים. אני מאוד מחובר לאופיר עזו, לצוות המקצועי ולשחקנים. אחרי 12 שנים שאתה באותו מקום ואם זה מתאפשר, אז למה לא? לנשום קצת אויר. אני גם רוצה לאתגר את עצמי בקבוצה חדשה. אני לא יודע אם אפשר להגדיר אותי כסמל בבית שמש, אבל הדברים הביאו לכך שאשאר שם זמן רב", אמר שמש.

"בגלל שאני מתגורר בבית שמש, אבל לא רק. בגיל 21 התחלתי תהליך של חזרה בתשובה, ועזבתי קריירה מקצועית. ברגע שאמרתי לעצמי שאני עוזב את הקריירה המקצועית, לא ראיתי לנכון להשקיע יותר מדי בכדורגל. היה לי נוח להישאר בעירוני בית שמש. כמו שאומרים בשפה הצבאית – קל"ב. אני לא קורה למה שאני עושה היום 'תחביב'. זו אהבה לכל דבר. אם לפני זה היה מדובר במטרה של להצליח ולהיות שחקן כדורגל גדול, זה הפך ממטרה לאמצעי. אני בעל תשובה, אבל אי אפשר להתעלם מהעבר שלי. יש עדיין צרכים שחושבים לי. זו ההתפרקות שלי, לשחק כדורגל".

ביום יום, משמש שמש כמורה לחינוך גופני ולומד תורה בכולל. "כבר בגיל 19-18 אני זוכר את עצמי הולך לשיעורי תורה. זה היה תהליך של לשאול שאלות ולקבל עליהן תשובות. אני זוכר שהייתי חלק מהסגל של הבוגרים בהפועל ירושלים והייתי צריך להחליט האם אני הולך על קריירה מקצועית והחלטתי לעזוב. מאז אני בעירוני בית שמש ופעם נוספת אני אומר, שזה מטעמי נוחות. זה הבית שלי. הייתי לי הצעה יפה מעירוני מודיעין לפני מספר שנים והלכתי. אחרי שלושה חודשים היה לי קצת קשה, אז ביקשתי להשתחרר וחזרתי לבית שמש. עכשיו, אחרי החתימה במועדון כדורגל ירושלים, אני בטוח שאעמוד בזה ומאמין שנצליח יחדיו".

הנתונים שלך מצוינים בקנה מידה של שחקן ישראלי.

"כיף לשמוע על הנתון הזה. אני לא באמת עוקב. להגיד שזה לא מחמיא לי, זה לא יהיה מדויק. זה בהחלט מחמיא לי ואני שמח. אבל זה לא ה’אישיו’ פה. המקום שלי בכדורגל הוא לבוא לשחק וליהנות. להוציא את האהבה שלי למשחק ולהתפרק. אני מאוד שמח שאני מצליח לשלב בין משחק הכדורגל לבין משפחתי היקרה, אשתי וילדיי".

מרגיש פספוס?

"עשיתי את זה מרצון. אני הכי שלם בעולם עם זה. גם כששחקנים אחרים אומרים לי תראה איזו קריירה יכולת לייצר לעצמך, אני לא מרגיש צביטה בלב. אין לי תחושת פספוס. טוב לי במקום בו אני נמצא, ואני מאוד שמח על כך".

"בגלל שאני מתגורר בבית שמש, אבל לא רק. בגיל 21 התחלתי תהליך של חזרה בתשובה, ועזבתי קריירה מקצועית. ברגע שאמרתי לעצמי שאני עוזב את הקריירה המקצועית, לא ראיתי לנכון להשקיע יותר מדי בכדורגל. היה לי נוח להישאר בעירוני בית שמש. כמו שאומרים בשפה הצבאית – קל"ב. אני לא קורה למה שאני עושה היום 'תחביב'. זו אהבה לכל דבר"

עמית שרעבי, מנהל קבוצת מ.כ. ירושלים, אמר לאחר צירופו של שמש: "רצינו להביא אותו כבר בעונה שעברה, כל הדברים היו כמעט סגורים, אלא שמסיבותיו האישיות זה לא צלח. גם באמצע העונה הייתה פנייה, אבל השנה סוף כל סוף הצלחנו להביא את נמרוד, מלך השערים שלך ליגה ג', שאם לא הדת והחיים שלו, הוא יכול היה להצליח בכדורגל בליגות גבוהות. החברות האישית שלנו השפיע עליו ואני שמח ששחקן בסדר גודל כמו נמרוד מצטרף למועדון כדורגל ירושלים. אנחנו מקווים שהוא יחזיר במגרש עם שערים ושואפים לעלות ליגה. אין משהו אחר בלקסיקון שלנו. הצלחנו לשמור על השלד מהעונה הקודמת, כשעשרה שחקנים ימשיכו איתנו. בקרוב יצטרפו שישה שחקני הליגה הלאומית וליגה א' שיהוו פקטור בליגה".

בתוך כך, מועדון כדורגל ירושלים הודיע כי בתאריך 18 ביולי (יום שני), בשעה 16:30, יתקיימו מבחנים במגרש הכדורגל בעיר, הר חומה. "יתקיים אימון ניסיון לנבחנים אשר רואים את עצמם מתאימים להיות חלק מסגל הקבוצה הבוגרת של הקבוצה לעונת המשחקים 2022/23. הצוות המקצועי יבחן שחקנים למגוון תפקידים. על הנבחנים להיות בעלי רקע כשחקני כדורגל בקבוצות שונות. על מנת שהצוות המקצועי יוכל לבחון ולתת את מירב תשומת הלב לכל הנבחנים אשר יגיעו, מספר המקומות יוגבל", נכתב בלשון ההודעה.

"עמית שרעבי, מנהל קבוצת מ.כ. ירושלים, נמרוד, מלך השערים שלך ליגה ג', שאם לא הדת והחיים שלו, הוא יכול היה להצליח בכדורגל בליגות גבוהות. החברות האישית שלנו השפיע עליו ואני שמח ששחקן בסדר גודל כמו נמרוד מצטרף למועדון כדורגל ירושלים"

תמונה: נמרוד שמש במדי מ.כ. ירושלים | צילום: אייל עמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

גיוסה לצו 8

לינוי כהן התותחית, נתפסה בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהיא מגויסת בצו 8 ללחימה "חרבות ברזל"

ממשיך בכל הכוח

יגאל חזן, האלוף! לא מפסיק להפתיע אותנו – גם השבוע הוא פינק מעל אלף חיילים שיצאו מעזה

גאווה ענקית

אמיר סחראי, תושב העיר, הבעלים של חברה "תכל'ס שיווק" התגייס למילואים ולוחם מכל הלב בלב עזה

מרגש

רז הרשקו זכתה במדליית ארד בטוקיו והקדישה את הזכייה ליונתן גוטין ז"ל, ג'ודאי עבר וחלל צה"ל שנפל ב-7.10

אלופה!

מרים סלם, תושבת העיר ומעצבת שמלות ארגנה לאחרונה תרומות של מבחר הלבשה תחתונה וציוד ללוחמים

יצא לרקוד, ונחטף

אליה כהן (26) תושב צור הדסה, נחטף מתוך המיגונית הסמוכה לקיבוץ רעים אחרי שבילה בפסטיבל "נובה" יחד עם בת זוגתו, זיו וזוג חברים | אליה נחטף על ידי החמאס, זיו ניצלה וזוג החברים נרצחו | כעת אחרי שחרור חלק מהחטופים, אימו סיגלית מבקשת להתפלל להשבתו ולא לשכוח אותו ואת שאר החטופים

המתכון של השף: מאפה שושני תפוחים

מאפה חגיגי, מרשים וקל להכנה במיוחד לעונת החורף המפתיעה שהגיעה אלינו בחטף | שילוב של תפוחים, דבש וגבינה שיוצר מאפה טעים במיוחד שגם קל מאוד להכין. מתכון שיהפוך לקלאסיקה

המתכון של אושרת: בצל ממולא ברוטב רימונים

הבית שלי מתחלק ל-2: חציו אוהב ממולאים מתקתקים ומכורמלים וחציו השני אוהב ממולאים חמצמצים | תכינו.. תטעמו.. תשפטו ותחליטו # בתיאבון!

חג בטוח: הנחיות בטיחות באש לחג החנוכה

מערך ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה של כבאות והצלה לישראל פרסם לאחרונה הנחיות לבטיחות בחג החנוכה | כשהמטרה: לשמור על החיים ועל הרכוש

חורף חם: נפתחה האופציה ליהנות מפעילויות לכלל בתושבים

ממוזיקה ועד לאטרקציות ספורט: רשת המרכזים הקהילתיים מובילה בימים אלו פעילויות מגוונות לכלל תושבי העיר, בכל הגילאים | סגן ומ"מ ראשת העירייה, משה שטרית אמר: "נמשיך למצוא את השילוב העדין בין תקופת המלחמה לבין הצורך הברור באירועים ובפעילויות"

חזרה מהשבי: עמית סוסנה, במקור ממושב צלפון

עמית סוסנה (40) במקור ממושב צלפון נחטפה ב-7 לאוקטובר מביתה בכפר עזה בו היא גרה לבד ושוחררה בשבוע שעבר מהשבי | עמית התחבאה בארון וניסתה להימלט מהמחבלים, אך לבסוף נחטפה | כעת אחרי שחזרה 55 ימים מהשבי, המשפחה אמרה: "הסיוט נגמר"

מסוכן: מכולה, עלתה באש במושב מחסיה

בשעות הצהריים, הגיע דיווח לכבאות והצלה בבית שמש על פריצת שריפה במכולה במושב מחסיה | שלושה צוותי לוחמים יצאו לדרך, כדי להשתלט על מוקד השריפה | לא אותרו נפגעים

מפחיד: תושב העיר יידה אבנים על אוטובוס ופצע את הנהג

תושב העיר, בן 16 בלבד יידה אבנים לעבר אוטובוס בעקבות סכסוך עם הנהג בכביש | הוא גרם לנזק לשמשת האוטובוס שהתנפצה וגרמה לפציעת הנהג, ונעצר על ידי שוטרים | נהג האוטובוס נפצע באורח קל וטופל במקום בידי גורמי רפואה. החשוד יובא להארכת מעצר

טרגדיה: מורה ומנהלת מבתי ספר בעיר נרצחו בפיגוע הירי

מרת חנה איפרגן (67) הי"ד הייתה מנהלת בית ספר בית יעקב "בנות הדסה" בבית שמש | ליביה דיקמן (24), הייתה מורה בבית ספר בית יעקב "דרך אמונה" ברמה ג' והייתה בהיריון מתקדם | השתיים נרצחו בפיגוע בכניסה לירושלים בחמישי האחרון, כשהן מחכות לאוטובוס שיוביל אותן לעבודתן בבית שמש

מטה יהודה: ראש המועצה ביקר את המפונים במלונות

לאחרונה התקיים סיור וביקור בבתי המלון ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה בהם שוהים המפונים מהדרום והצפון | הוועדה לפניות הציבור של כנסת ישראל וראש מועצת מטה יהודה, ניב ויזל הגיעו לסיור במטרה ללמוד את הפערים ולהתגבר עליהם

מטה יהודה: התקיים ערב קהילתי בנושא אלימות למפונים מהדרום

המועצה האזורית מטה יהודה, בשיתוף אגף הרווחה, מעמד האישה והממונה על הטרדות מיניות עפרה בטאט, קיימו לאחרונה ערב קהילתי בנושא אלימות כלפי נשים | הערב התקיים במלון יד השמונה ואליו הוזמנו תושבי ותושבות המועצה ומפונים מהדרום המתגוררים במלונות

דילוג לתוכן