אחרי 183 שערים: נמרוד שמש עוזב את בית שמש

החלוץ האימתני בליגות הנמוכות, נמרוד שמש שמצא את עצמו בגיל 21 חוזר בתשובה, הודיע לאחרונה על עזיבת עירוני בית שמש. בקרוב הוא ישחק במדי מ.כ ירושלים של לורנט לוי, הבעלים הצרפתי-ישראלי
נטלי נקש

אחרי 12 עונות רצופות בעירוני, הוא נפרד: לא בכל יום פוגשים שחקן דתי מהליגות הנמוכות שבמשך 12 עונות רצופות (כמעט) במדי עירוני בית שמש כובש לא פחות מ-183 שערים בכל המסגרות. אפשר להגיד שבממוצע נמרוד שמש, חלוצה לשעבר של הקבוצה, רשם בממוצע לא פחות מ-15 שערים בעונה, בין אם בליגה ב' ובין אם בליגה ג'. בעונת 2018/19 החל לשחק בליגה ב' יחד עם עירוני מודיעין, אלא אחרי שהבין שלא מסתדר לו מסיבות אישיות, ביקש שחרור וחזר לבית שמש. במדי מודיעין התכבד בצמד ועל כן מאזנו, עד ליום, זה עומד על 185 שערים, מאז עלה לקבוצת הבוגרים של בית שמש אי שם בעונת 2010/11.

בראיון ל-ONE מספר שמש על עזיבת קבוצת הבית עירוני בית שמש, היחסים הטובים עם עמית שערבי ממועדון כדורגל ירושלים שרצו אותו כבר בעבר, החזרה בתשובה והשפעתה על היותו שחקן כדורגל והשקט ששורר בו כששואלים אותו האם הקריירה שלו התפספסה.

בן הרוש
נמרוד שמש עוזב את עירוני בית שמש

"ההצעה ממועדון הכדורגל ירושלים הגיע דרך עמית שרעבי, שהוא מנהל הקבוצה שם. מאז המועדון הוקדם בשנת 2019, היה רצון להביא אותי ושאחתום שם. מבחינתי, באותם שנים, זה לא היה רלוונטי, כי העדפתי להישאר בעירוני בית שמש מטעמי נוחות. השנה, אני חושב שזה כן התאפשר לי ולכן החלטתי שאני ישחק בעונה הבאה עם ירושלים"

"ההצעה ממועדון הכדורגל ירושלים הגיע דרך עמית שרעבי, שהוא מנהל הקבוצה שם. מאז המועדון הוקדם בשנת 2019, היה רצון להביא אותי ושאחתום שם. מבחינתי, באותם שנים, זה לא היה רלוונטי, כי העדפתי להישאר בעירוני בית שמש מטעמי נוחות. השנה, אני חושב שזה כן התאפשר לי ולכן החלטתי שאני ישחק בעונה הבאה עם ירושלים. אני מאוד מחובר לאופיר עזו, לצוות המקצועי ולשחקנים. אחרי 12 שנים שאתה באותו מקום ואם זה מתאפשר, אז למה לא? לנשום קצת אויר. אני גם רוצה לאתגר את עצמי בקבוצה חדשה. אני לא יודע אם אפשר להגדיר אותי כסמל בבית שמש, אבל הדברים הביאו לכך שאשאר שם זמן רב", אמר שמש.

"בגלל שאני מתגורר בבית שמש, אבל לא רק. בגיל 21 התחלתי תהליך של חזרה בתשובה, ועזבתי קריירה מקצועית. ברגע שאמרתי לעצמי שאני עוזב את הקריירה המקצועית, לא ראיתי לנכון להשקיע יותר מדי בכדורגל. היה לי נוח להישאר בעירוני בית שמש. כמו שאומרים בשפה הצבאית – קל"ב. אני לא קורה למה שאני עושה היום 'תחביב'. זו אהבה לכל דבר. אם לפני זה היה מדובר במטרה של להצליח ולהיות שחקן כדורגל גדול, זה הפך ממטרה לאמצעי. אני בעל תשובה, אבל אי אפשר להתעלם מהעבר שלי. יש עדיין צרכים שחושבים לי. זו ההתפרקות שלי, לשחק כדורגל".

ביום יום, משמש שמש כמורה לחינוך גופני ולומד תורה בכולל. "כבר בגיל 19-18 אני זוכר את עצמי הולך לשיעורי תורה. זה היה תהליך של לשאול שאלות ולקבל עליהן תשובות. אני זוכר שהייתי חלק מהסגל של הבוגרים בהפועל ירושלים והייתי צריך להחליט האם אני הולך על קריירה מקצועית והחלטתי לעזוב. מאז אני בעירוני בית שמש ופעם נוספת אני אומר, שזה מטעמי נוחות. זה הבית שלי. הייתי לי הצעה יפה מעירוני מודיעין לפני מספר שנים והלכתי. אחרי שלושה חודשים היה לי קצת קשה, אז ביקשתי להשתחרר וחזרתי לבית שמש. עכשיו, אחרי החתימה במועדון כדורגל ירושלים, אני בטוח שאעמוד בזה ומאמין שנצליח יחדיו".

הנתונים שלך מצוינים בקנה מידה של שחקן ישראלי.

"כיף לשמוע על הנתון הזה. אני לא באמת עוקב. להגיד שזה לא מחמיא לי, זה לא יהיה מדויק. זה בהחלט מחמיא לי ואני שמח. אבל זה לא ה’אישיו’ פה. המקום שלי בכדורגל הוא לבוא לשחק וליהנות. להוציא את האהבה שלי למשחק ולהתפרק. אני מאוד שמח שאני מצליח לשלב בין משחק הכדורגל לבין משפחתי היקרה, אשתי וילדיי".

מרגיש פספוס?

"עשיתי את זה מרצון. אני הכי שלם בעולם עם זה. גם כששחקנים אחרים אומרים לי תראה איזו קריירה יכולת לייצר לעצמך, אני לא מרגיש צביטה בלב. אין לי תחושת פספוס. טוב לי במקום בו אני נמצא, ואני מאוד שמח על כך".

"בגלל שאני מתגורר בבית שמש, אבל לא רק. בגיל 21 התחלתי תהליך של חזרה בתשובה, ועזבתי קריירה מקצועית. ברגע שאמרתי לעצמי שאני עוזב את הקריירה המקצועית, לא ראיתי לנכון להשקיע יותר מדי בכדורגל. היה לי נוח להישאר בעירוני בית שמש. כמו שאומרים בשפה הצבאית – קל"ב. אני לא קורה למה שאני עושה היום 'תחביב'. זו אהבה לכל דבר"

עמית שרעבי, מנהל קבוצת מ.כ. ירושלים, אמר לאחר צירופו של שמש: "רצינו להביא אותו כבר בעונה שעברה, כל הדברים היו כמעט סגורים, אלא שמסיבותיו האישיות זה לא צלח. גם באמצע העונה הייתה פנייה, אבל השנה סוף כל סוף הצלחנו להביא את נמרוד, מלך השערים שלך ליגה ג', שאם לא הדת והחיים שלו, הוא יכול היה להצליח בכדורגל בליגות גבוהות. החברות האישית שלנו השפיע עליו ואני שמח ששחקן בסדר גודל כמו נמרוד מצטרף למועדון כדורגל ירושלים. אנחנו מקווים שהוא יחזיר במגרש עם שערים ושואפים לעלות ליגה. אין משהו אחר בלקסיקון שלנו. הצלחנו לשמור על השלד מהעונה הקודמת, כשעשרה שחקנים ימשיכו איתנו. בקרוב יצטרפו שישה שחקני הליגה הלאומית וליגה א' שיהוו פקטור בליגה".

בתוך כך, מועדון כדורגל ירושלים הודיע כי בתאריך 18 ביולי (יום שני), בשעה 16:30, יתקיימו מבחנים במגרש הכדורגל בעיר, הר חומה. "יתקיים אימון ניסיון לנבחנים אשר רואים את עצמם מתאימים להיות חלק מסגל הקבוצה הבוגרת של הקבוצה לעונת המשחקים 2022/23. הצוות המקצועי יבחן שחקנים למגוון תפקידים. על הנבחנים להיות בעלי רקע כשחקני כדורגל בקבוצות שונות. על מנת שהצוות המקצועי יוכל לבחון ולתת את מירב תשומת הלב לכל הנבחנים אשר יגיעו, מספר המקומות יוגבל", נכתב בלשון ההודעה.

"עמית שרעבי, מנהל קבוצת מ.כ. ירושלים, נמרוד, מלך השערים שלך ליגה ג', שאם לא הדת והחיים שלו, הוא יכול היה להצליח בכדורגל בליגות גבוהות. החברות האישית שלנו השפיע עליו ואני שמח ששחקן בסדר גודל כמו נמרוד מצטרף למועדון כדורגל ירושלים"

תמונה: נמרוד שמש במדי מ.כ. ירושלים | צילום: אייל עמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

new1
new1
new1

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך:

פרידה בהמשכים

ראשת העירייה היוצאת, ד"ר עליזה בלוך קיימה אירוע פרידה במועדון החירשים שהקימה במהלך הקדנציה

הצעה מהסרטים

אגם מלכה, ביתה של דפנה ומתי מ"מרכז הגבס" קיבלה הצעת נישואים מבן זוגה חיים גבאי האלוף, שהפתיע אותה

נופש בתאילנד

נאור סעדון המלך, גורם ללכלוכית לקנא כל שנייה כשהיא רואה אותו מבלה ונהנה לו אי שם בחופי תאילנד

מטיילים בטבע

אושרת כהן ואשר רביבו המתוקים, נצפו בעדשת המצלמה של לכלוכית כשהם מבלים כזוג אוהב בטבע

נזכור ולא נשכח

חצי שנה בדיוק עברה מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" והטבח הנורא בדרום | חצי שנה בה נאספו ונערמו תמונות ושמות של תושבים שנרצחו, נהרגו ונחטפו. תושבים שהקריבו את גופם ונפשם למען מדינתנו | מערכת "שוס הדרך" לא שוכחת ועומדת דום לזכר התושבים. נזכור אתכם לעד

גוזלן לגרינברג: "חוששים שתתעלם מצרכי התושבים"

יו"ר סיעת בית שמש מאוחדת דודי גוזלן מביע חשש של 43 אחוז מתושבי העיר, "תחושתנו היא שאינך מעוניין לתת דריסת רגל לאלו שלא בחרו בך או סגרו עמך דיל" | גרינברג, ראש העירייה הנכנס הגיב, "ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו מדברים בעד עצמם ומוכיחים כי הצהרתו גרינברג היא תפיסת עולמו"

נשבעו אמונים

מועצת עיריית בית שמש יוצאת לדרך: גרינברג הצהיר ביום רביעי האחרון אמונים ונכנס רשמית לכהונתו כראש עיריית בית שמש | לצידו הצהירו אמונים 25 חברי מועצה, מתוכם 14 חברי מועצה חדשים

המתכון של השף: קציצות טופו ברוטב אדום

מחפשים משהו מקורי לנגב עם הבייגל שהכנתם? | הנה מתכון קל וטעים להתנסות בו עם טופו - סיר קציצות ביתי ברוטב אדום לארוחה משפחתית. ההמלצה שלנו – להגיש עם אורז או פסטה או בייגל

המתכון של אושרת: בייגל רבותי בייגל

מה אתם אוהבים יותר - בייגלה ירושלמי או בייגל אמריקאי? ומה ההבדל בניהם? | פשוט מאוד - בייגלה ירושלמי הוא אוכל רחוב מובהק, בצורתו דומה לצורת אליפסה, מצופה שומשום ומוגש עם זעתר ומהווה נשנוש או ארוחת דרך ולעומתו, הבייגל האמריקאי השמנמן מוגש כארוחה עם סלט ביצים, סלמון וגבינה, ירקות ושאר תוספות | מוכנים להתנסות בהכנת בייגל?

מחזק קשרים: גרינברג נפגש עם יו"ר וועד עובדי העירייה

בשבוע שעבר התקיימה פגישה מקצועית וראשונה בין ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג לבין יו"ר וועד העובדים בעירייה, ישראל פרץ | גרינברג אמר: "אני מכיר את ישראל ויודע עד כמה המחשבה על העובדים בראש דאגותיו. יחד נפעל לקדם את כל האתגרים העומדים לפתחנו"

גרינברג למשטרה המקומית: "ביטחון התושבים עבורי הוא מעל לכל"

ראש העירייה הנכנס, שמואל גרינברג נפגש לאחרונה עם מפקד תחנת המשטרה | המטרה: לשקף את מרכיבי הביטחון והאתגרים העומדים על הפרק | גרינברג הדגיש כי יש חשיבות בשיתוף הפעולה בשגרה ובחירום עם המשטרה

נערכים לפסח: ראש העירייה נפגש עם מפעילי התחבורה בעיר

גרינברג קיים מפגש היערכות לקראת חג הפסח המתקרב ובא עם מפעילי התחבורה הציבורית בעיר. "תנופה" ו"בית שמש אקספרס" | ראש העירייה הדגיש בפניהם את החשיבות לתגבור קווים בערבי החג ושבתות, וכן במוצ"שים לטובת תושבי העיר

מינוי חדש בעירייה: אוהד שגב מונה לתפקיד המנכ"ל

ראש העירייה שמואל גרינברג הודיע לאחרונה על מינויו של אוהד שגב, לתפקיד מנכ"ל העירייה | שגב בעל ניסיון רב, היה מנכ"ל עיריית עכו, קידם פרויקטים משמעותיים ולאחר מכן הפך למנכ"ל חיפה

איחוד הצלה: הצילו אדם שנעקץ על ידי יתוש

צעיר בן 21 מבית שמש, פיתח תגובה אלרגית לאחר שעקץ אותו יתוש |מתנדבי איחוד הצלה קיבלו קריאה והגיעו למקום. שם הם טיפלו בצעיר בעזרת מזרק אפיפן ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים להמשך טיפול רפואי

גניבה ברחוב: קטין גנב מאישה 10 אלף שקל

נער קטין מבית שמש גנב מעטפה על סך 10 אלף שקל, מאישה ששהתה בחנות בעיר ביתר עילית | האישה הגישה תלונה במשטרה, ואיתרה את הנער כשהכסף נתפס בביתו

דילוג לתוכן